Facebook Google+ Twitter

Dotrę nad morze, choćby piechotą - recenzja filmu "Alamar"

W Kinie Atlantic odbył się przedpremierowy pokaz filmu "Nad morzem" ("Alamar") reżyserii Pedro González-Rubio. Wyświetlany w ramach cyklu "1/100" przyciągnął licznych widzów. Gościem specjalnym był Maciej Stuhr.

Zbliża się Dzień Ojca. Z tej okazji autorzy cyklu "1/100” zaprezentowali widzom film "Nad morzem". Zaprosili także aktora, ojca dziesięcioletniej Martyny - Macieja Stuhra, aby porozmawiać z nim o dziele i na tematy związane z ojcostwem. Spotkanie poprowadzili: Weronika Adamowska (Planete Doc) oraz Artur Wolski (Kino Atlantic).

Pedro González-Rubio stworzył swój pierwszy film fabularny, chociaż ostatecznie dzieło skłania się bardziej w stronę dokumentu. Cały zamysł powstawał spontanicznie. Początkowo reżyser chciał zainteresować kwestią ekosystemu Banco Chinchorro (meksykańskiego, obecnie zaniedbanego rejonu, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Przyrody).

Podróżując do tego niezwykle malowniczego miejsca poznał Natana, Jorge i Rebecę. Postanowił zrobić film właśnie o nich, bo to ich życie napisało niezwykłą historię.

Jorge i Rebeca poznali się w czasie wakacji i zakochali w sobie. Jednak ich uczucia zmieniły się po kilku latach, kiedy urodził się już ich syn - Natan. Kilkuletni chłopiec żyje w dwóch światach. Jednym jest Rzym, gdzie mieszka razem z matką. Drugim meksykańska zatoka, tam razem z ojcem rybakiem spędza nieliczne chwile w domku na palach wśród wody. I te dwa odległe miejsca różnią się od siebie bardzo mocno.

W głośnym mieście matka otacza Natana troską, wyręcza go w codziennych czynnościach, natomiast kiedy mały jest z ojcem staje się bardziej samodzielny. Mimo lęku uczy się nurkowania, zajmowania rybami, sam zaczyna oswajać przyrodę. Widz może zaobserwować jak w ciągu tego niedługiego filmu powstaje i umacnia się więź między synem i ojcem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.