Facebook Google+ Twitter

Dotykowa klawiatura Microsoftu

Microsoft zaczyna ostry atak na sektor gadżetów elektronicznych. Konsola Xbox 360, odtwarzacz Zune HD, elektroniczny stół Surface, a teraz jeszcze projekt dotykowej klawiatury multitouch.

Zdjęcie z patentu Microsoftu. / Fot. http://aiw2.uspto.govGigant z Redmond zarejestrował już patent na swój pomysł. Dotyczy on projektu dotykowej, ekranowej klawiatury QWERTY korzystającej w pełni z rozwiązań znanych z elektronicznego stołu Microsoft Surface.

W skrócie pomysł ma polegać na tym by dotykowy ekran śledził położenie rąk użytkownika i w czasie rzeczywistym dostosowywał położenie klawiszy. Dzięki temu system ma poradzić sobie z największym minusem klawiatur wirtualnych - niemożnością pisania bez patrzenia na klawisze.

Do tej pory szybkie wprowadzanie tekstu z poziomu ekranu dotykowego było o tyle trudne, że nigdy nie wiedzieliśmy czy już trafiliśmy w klawisz, a nawet jeśli - to w jaki. W przypadku klawiatur tradycyjnych przyciski stawiają opór i pozwalają na stałe umiejscowić dłonie w taki sposób by pisać nawet bez patrzenia na klawisze.

Nowy system Microsoftu ma poradzić sobie z tymi niedogodnościami przez ustawienie klawiszy względem naszych rąk. Ekran będzie w stanie wyświetlać klawiaturę w dowolnym miejscu i przesuwać ją razem z naszymi dłońmi.

Czy to dostateczne udogodnienie by uzasadnić rezygnację z tradycyjnych klawiatur?

Opis patentu można znaleźć na rządowej stronie.

Więcej podobnych wpisów znajdziesz na blogu HDTVmania.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Moim zdaniem Microsoft nie wie co wymyślić. Jeśli wprowadzą taką klawiaturę to na pewno wymagania komputerów wzrosną i cena zapewne będzie zaskakująca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.09.2009 15:55

stąd że go wystukasz... Normalne klawiatury mają specjalne wypustki ułatwiajcie ułożyć ręce, samo to ze czujemy poszczególne przyciski pod opuszkami też ułatwia orientację na klawiaturze. Na klawiaturach wirtualnych oczywiście takie udogodnienia są niemożliwe. System MS pewnie będzie się uczył jakie mamy położenie placów i jeśli powracając do ułożenia wyjściowego przesuniemy trochę ręce, to klawiatura dostosuje się do tego i sama też się o taką samą odległość przesunie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a skąd klawiatura będzie wiedziała jaki wyraz chcę napisać... niech próbują, zobaczymy co im z tego wyjdzie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.