Facebook Google+ Twitter

Doumbov - Wikipedia miała mu pomóc zostać piłkarzem Zagłębia Lubin

Sonny Doumbova chciał oszukać Zagłębie Lubin, fałszując swoje dane dotyczące przebiegu kariery. Z profilu jaki przygotował i umieścił na Wikipedii Doumbouva wynika, że grał on m.in. w amerykańskiej MLS i chorwackiej ekstraklasie. Górniczy klub z Lubina zaprosił go na testy, opierając się tylko na tych informacjach.

Wikipedia - logo strony. www.wikipedia.org / Fot. www.wikipedia.orgWedług "internetowego CV" Doumbouya, jego sylwetka piłkarska była bardzo interesująca dla działaczy Zagłębia Lubin. Podczas swojej bogatej kariery, występował on w barwach m.in. Colorado Rapids oraz wicemistrza Chorwacji z 2005 roku - Interu Zapresić. Reprezentant gwinejskiej młodzieżówki rzekomo miał strzelić dla indonezyjskiego Persiku Kudus 36 bramek w 63 spotkaniach oraz 13 bramek w 22 meczach w chorwackim NK Bjelovar - informuje portal www.sport.pl

Z jego wcześniejszego piłkarskiego profilu wynikało, że bilans bramek zdobytych w MLS wynosił 8 goli w 14 meczach. Później informacje te zostały skorygowane, aby bardziej uwiarygodnić dokonania zawodnika. Zagłębie bez sprawdzania tych danych zaproponowało Doumbouve testy. Piłkarz zagrał juz od pierwszych minut w sparingu Zagłębia Lubin z rezerwami Borussi Dortmund.

Gra Doumbouvego była na tak niskim poziomie, że trenerzy postanowili zmienić go już po pierwszych 45. minutach. Przedstawiciel Zagłębia poinformował media, że zapraszając piłkarza na testy, klub niczym nie ryzykował. - Za jego przylot i pobyt nie zapłaciliśmy ani grosza. Taka była umowa z menedżerem - zapewnił Rafał Helbik.

Strona, na której znajduje się profil Doumbouva, została wytypowana do skasowania, jako zawierająca nieprawdziwe treści.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wikipedia może służyć uzyskaniu informacji, ale wymaga ich potwierdzenia w innym, bardziej wiarygodnym źródle. 5+ za materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do czego to doszło, żeby działacze piłkarscy opierali się na wiedzy z wikipedii :|

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.