Facebook Google+ Twitter

Dour ogłasza kolejne rewelacje

Ćwierćwiecze belgijskiego festiwalu zapowiada się nader huczne: tylko w tym tygodniu lista poszerzyła się o hip-hopowców i całą moc metalowych rewelacji. Więcej szczegółów w środku.

Dzisiejszego ranka doszły wieści o metalowej fecie, która będzie miała w małej miejscowości Dour w Belgii, kiedy to odbędzie się 25-ta edycja tej imprezy.

Pierwszą rewelacją będzie Converge, czyli 23 lata metalowej historii na żywo. Chłopaki z Massachusetts przywiozą, tak się świetnie składa, swój 10 album na ten koncert - "All We Love We Leave Behind". Innym ważnym występem będzie koncert amerykańskiej formacji Terror (na poły z Kalifornii, na poły z Virginii) - ci mają za sobą już dobrą dekadę i podobno ich hardcorowe występy są entuzjastycznie odbierane przez publiczność. Więcej, oni też przywożą ze sobą świeżą płytę - "Live by The Code". Hardcore będzie też reprezentowany przez dobrze znanych, z perspektywy post-hardcore, Funeral for a Friend, oraz belgijska grupa Lenght of Time.Scenę post-metalową/post-rockową będzie reprezentował jeden z flagowych zespołów tego gatunku: Pelican. Czyli na poły ciężkie, na poły klimatyczne, instrumentalne krajobrazy. Z młodszych zespołów o podobnych zainteresowaniach pojawi się też Maybeshewill, math-rockowy i post-rockowy koncept z Wielkiej Brytanii, oraz mieszanka post-rocka ze sluge'm - Torche.

Na deser pomieszane ragga, hip-hop i metale z punkiem: Skindred we własnej sobie.


 / Fot. IAmW ten sposób przeszliśmy płynnie do hip-hopowych ogłoszeń: jedną z rewelacji festiwalowych ma być bowiem legenda francuskiej sceny tego gatunku, IAM z Marsylii, którzy zagrają tylko jeden koncert w Belgii tego lata (nie wątpię, że polskich fanów tym bardziej ominie taka okazja). Na potrzeby hip-hopowców stworzono też nową scenę, The Boombox, na której zagrają amerykański Oddisee, DJ Gramatik ze Słowenii, oraz francuski MC Youssoupha.

Wreszcie nie mogło zabraknąć odrobiny gorącej elektroniki: do zestawu dorzucono Wax Taylora i The Trickaz.

Ogłoszeń jeszcze nie koniec - wiadomo za to, że festiwal odbędzie się między 18 a 21 lipca w belgijskiej miejscowości Dour, i że bilety wciąż kosztują tyle, co w 2012 roku. A przy następnych odsłonach najpewniej będziemy mieli dla was festiwalowe niespodzianki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.