Facebook Google+ Twitter

Dowódca Sił Zbrojnych NATO chwali polskich żołnierzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-08 17:29

Polscy żołnierze dostali wysoką ocenę od generała Johna Craddocka. Naczelny Dowódca Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO, który przyjechał do Polski z oficjalną wizytą, uważa, że nasi wojskowi są zdyscyplinowani, dobrze wyszkoleni i w pełni profesjonalni w działaniu.

Generał Craddock szczególnie podziękował polskim żołnierzom za udział w misjach zagranicznych. Podkreślił, że w afgańskiej prowincji Ghazni, Polacy uczestniczą w bardzo trudnej misji. Sprawdzają się tam znakomicie. Polscy żołnierze uczestniczą też w misji w Kosowie, w misji szkoleniowej w Iraku i wielu innych. "Swoim udziałem dają dobry przykład innym sojusznikom, ponieważ wypełniają te misje na najwyższym poziomie" - powiedział generał Craddock.

Naczelny Dowódca Sojuszniczych Sił Zbrojnych Paktu Północnoatlantyckiego podziękował za to zaangażowanie polskim żołnierzom w imieniu sekretarza generalnego NATO i władz wojskowych sojuszu.

Generał John Craddock poinformował przy okazji wizyty, że przed sojuszem stoi duże wyzwanie - trzeba zmienić dotychczasową strategię NATO, która została opracowana w 1999 roku. Sytuacja na świecie - jak podkreślił generał Craddok - od tego czasu zmieniła się i trzeba dostosować sojusz do nowych wyzwań.

Naczelny Dowódca Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO poinformował również, że w lipcu kończy się jego kadencja w strukturach paktu. Jego następcą będzie generał James Stavridis. Obecnie zajmuje stanowisko w US Souther Command i odpowiada za bezpieczeństwo w relacjach z Ameryką Południową.
Generał John Craddock spotkał się z szefem Sztabu Generalnego Franciszkiem Gągorem i ministrem obrony Bogdanem Klichem.

Naczelny Dowódca został także odznaczony przez szefa Kancelarii Prezydenta Piotra Kownackiego - w imieniu Lecha Kaczyńskiego - Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.