Facebook Google+ Twitter

Dowódca USA: Propaganda nie zastąpi działań

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-28 20:28

Najwyższy rangą amerykański dowódca skrytykował starania Stanów Zjednoczonych mających doprowadzić do poprawy wizerunku w świecie islamskim.

Szef połączonych sztabów admirał Mike Mullen oświadczył, że cel ten można osiągnąć jedynie poprzez działania a nie poprzez propagandę.

Według Mike Mullena problemem USA w stosunkach ze światem muzułmańskim
nie jest zła komunikacja ale arogancja, obojętność i brak zrozumienia drugiej strony. „Zawsze gdy sprzeniewierzany się naszym ideałom i nie spełniamy obietnic, potwierdzamy tezę naszych wrogów, ze jesteśmy aroganckimi Amerykanami" - oświadczył Mullen.

Admirał podkreślił, że działania propagandowe w krajach arabskich będą nieskuteczne dopóki Stany Zjednoczone nie odzyskają wiarygodności i zaufania. Dotyczy to w szczególności Iraku, Afganistanu i Pakistanu. Mullen podważył tez powszechne przekonanie, że Al-Kaida i Talibowie prowadzą swoje operacje propagandowe z prymitywnych kryjówek na pograniczu afgańsko-pakistańskim. „Nasi wrogowie nie ukrywają się w jaskiniach. Oni są wśród ludzi" - podkreślił Mullen.

Jako przykład, z którego Ameryka powinna skorzystać budując nowe relacje ze światem muzułmańskim, szef połączonych sztabów podał odbudowę Europy po II wojny światowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.