Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12440 miejsce

Dowody osobiste dla młodych londyńczyków

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-25 22:11

Londyńczycy w wieku 16-24 lata będą mogli od 8 lutego ubiegać się o wydanie dowodu osobistego.

 / Fot. Home OfficeKarta kosztuje 30 funtów i może być używana zamiast paszportu podczas podróży po Europie. Ponadto dokument poświadczać będzie wiek klienta w brytyjskich sklepach.

Meg Hillier z Home Office powiedziała, że dowód tożsamości będzie "bardzo przydatnym narzędziem". Pani minister uważa, że dzięki karcie będzie można rozpocząć walkę ze sprzedażą alkoholu nieletnim.

I dodała: "Połowa skradzionych paszportów należała do osób poniżej 30 lat. 10 proc. z nich straciło paszport w klubach nocnych. A ID, które jest mniejsze i łatwiej je nosić może zmniejszyć straty. I pamiętaj, że jeśli stracisz paszport trzeba zapłacić 77 funtów za nowy, a 30 funtów wydaje się być całkiem dobrą ceną".

Przeciwnicy ID zachęcają do bojkotu programu uważając, że był spisek mający na celu osłabienie Brytyjczyków obowiązkowymi kartami. Michael Parker z grupy No2ID powiedział: "To jest śmieszne. Proszą spłukanych studentów o wydanie 30 funtów na kartę, która nie będzie nic warta po wyborach, ponieważ konserwatyści i liberalni demokraci obiecali ją znieść".

Przedstawiciele rządu twierdzą, że dowód osobisty ostatecznie stanie się dokumentem najwyższego standardu, być może zastępując paszporty i prawa jazdy.

Krzysztof Sygut
www.elondyn.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.