Facebook Google+ Twitter

"Dozwolone do 21" już za tydzień!

Już za siedem dni jubileuszowy 25. międzynarodowy festiwal "Dozwolone do 21". Znamy już skład jury, wybrane zostały najlepsze filmy do projekcji konkursowych. Wśród patronów medialnych tarnowskiej imprezy jest gazeta internetowa Wiadomości24.pl.

W Tarnowie trwają ostatnie przygotowania do 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Dozwolone do 21”, który potrwa od 24 do 27 maja. Komisja kwalifikacyjna z przeszło 100 nadesłanych filmów, z 7 krajów, wybrała te najlepsze; po raz pierwszy w historii do konkursu zgłoszono filmy z Korei.

Prace ocenia jury w składzie:
Magdalena Łazarkiewicz - reżyser,
Witold Kon - przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych Polsce,
Wolfgang Frezer - przedstawiciel Światowej Unii Filmu Niezależnego,
Tomasz Schimscheiner - aktor
Marcin Hycnar - aktor.
Filmy oceni także pięcioosobowe jury młodzieżowe, w skład którego wchodzą uczniowie tarnowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W programie imprezy znalazły się: pokaz filmów z okazji 50-lecia Federacji Niezależnych Twórców Filmowych, projekcja filmu Magdaleny Łazarkiewicz, koncert jazzowy w wykonaniu Wojtek Groborz Trio, „Wieczór z Gwiazdą” z udziałem Magdaleny Łazarkiewicz, Tomasza Schimscheinera i Marcina Hycnara, pokaz sprzętu cyfrowego, a także impreza plenerowa - „Muzyka nocą”. Wszystkie projekcje filmów odbędą się w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie.
Wstęp na pokazy bezpłatny.

Program festiwalu znajdziesz na stronie www.dozwolonedo21.art.pl

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa, patronat artystyczny objęła Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Teatralna i Telewizyjna im. Leona Schillera w Łodzi i Światowa Unia Filmu Niezależnego UNICA. Wśród patronów medialnych jest gazeta internetowa Wiadomości24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.