Facebook Google+ Twitter

Dożynki Gminne - Łasin 2010

Tradycyjnie w ostatni weekend wakacji w gminie Łasin hucznie obchodzi się dożynki. Są one uwieńczeniem ciężkiej pracy oraz zbiorów rolników z wszystkich miejscowości leżących na terenie gminy.

Dnia 29 sierpnia w Łasińskim amfiteatrze odbyła się zaplanowana impreza
Dożynki Gminne Łasin 2010 / Fot. MGOKiS ŁasinW niedzielę 29 sierpnia w Łasinie odbyły się dożynki gminne. Imprezę rozpoczął przemarsz korowodu dożynkowego sprzed Urzędu Miasta i Gminy Łasin do kościoła p.w. św. Katarzyny, gdzie odbyła się uroczysta msza święta dziękczynna za tegoroczne plony. Po mszy nastąpił przemarsz z kościoła do amfiteatru. Na miejscu starości dożynek oraz burmistrz Miasta i Gminy Łasin, uroczyście otwarli tegoroczną imprezę, zorganizowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Łasinie.

Atrakcji nie zabrakło
Wieniec sołectwa Plesewo / Fot. MGOKiS ŁasinTradycyjnie rozpoczęto od konkursu wieńców dożynkowych. Z sześciu sołectw, które brały udział w konkursie: Nowe Mosty, Jakubkowo, Stare Błonowo, Kozłowo, Plesewo i Nogat, wyłoniono zwycięską trójkę. Najładniejszy wieniec został wykonany przez mieszkańców Plesewa. Drugie miejsce zajął wieniec wykonany przez sołectwo Nowe Mosty, a trzecie - Kozłowo.

Pokaz kucyków prezentowanych przez dzieci, przyciągnął sporą publiczność. Na scenie amfiteatru wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Łasin. Następnie mogliśmy podziwiać Zespół Pieśni i Tańca Powiślanie. Grupa powstała w 1975 roku. Przybyli mieszkańcy oraz goście mogli zobaczyć min. jak tańczy się kujawiaka oraz posłuchać pieśni ludowych.

Po przepięknych tańcach ludowych na scenie pojawił się kabaret „Kałasznikof”. Kabaret powstał w 2007 roku i pochodzi z Rybnika. Przedstawionym programem, rozśmieszył publiczność do łez.

Wyścig na nartach / Fot. MGOKiS ŁasinKolejną wesołą atrakcją okazał się przeprowadzony Turniej Sołectw. Blok sportowo-rekreacyjny składał się min. z takich konkurencji: zjazd sołtysów z zamku dmuchanego, jedzenie pączka mocno lukrowanego na czas bez oblizywania się, drużynowy wyścig na nartach czy przecinanie jabłka siekierką. Konkurs okazał się bardzo widowiskowy, a humoru nie zabrakło. W turnieju udział wzięli: Sołectwo Huta Strzelce, Nowe Mosty, Stare Błonowo, Kozłowo, Plesewo, Szonowo, Nogat oraz Zawda. Najlepszym zespołem okazali się przedstawiciele Nogatu. Na podium znaleźli się jeszcze reprezentanci Huty Strzelce oraz Zawdy. Zjazd na dmuchanym zamku / Fot. MGOKiS Łasin

Niedzielne popołudnie umilił nam występ zespołu Focus. Grupa powstała w 1999 roku w Białymstoku. Taneczne rytmy Disco Polo porwały publiczność do wspólnej zabawy.
Przed gwiazdą wieczoru nastąpiło ogłoszenie wyników Turnieju Sołectw oraz Konkursu Wieńców Dożynkowych i wręczenie nagród.

Zespół Masters / Fot. MGOKiS ŁasinI nadeszła chwila, na którą wszyscy czekali, bowiem na scenie Łasińskiego amfiteatru pojawiła się wyczekiwana gwiazda wieczoru. Zespół Masters już od pierwszej piosenki porwał publiczność do tańca. A największy przebój zespołu pt. "Żono moja" śpiewał cały amfiteatr. Zespól istnieje od 2007 roku.
Po koncercie zespołu Masters, wytrwała publiczność bawiła się przy muzyce techno.

Patronat Medialny: Radio PiK oraz Gazeta Pomorska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.