Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14044 miejsce

Dożynki Gminy Maszewo we wsi Bagna

Dożynki z których "echo" rozniosło się na cały region. Wieniec dożynkowy z Bagna zajął drugie miejsce w konkursie na XXVII Barzkowickie Targi Rolne AGRO POMERANIA 2014. Tańczyli do białego rana.

W Dębicach na skrzyżowaniu policjant kieruje samochody na imprezę dożynkową gminy Maszewo w Bagna. / Fot. Piotr WierzbickiW dniu 30 sierpnia 2014 roku odbyły się gminne dożynki we wsi Bagna. Władze Gminy Maszewo mogą być dumne z tego, że dopięli imprezę "na ostatni guzik"!
http://www.arimr.gov.pl/serwis-prasowy/tam-bylismy-konferencje-seminaria-i-nie-tylko/najnowsze-imprezy/zachodniopomorskie-dozynki-w-gminie-maszewo.html
W Dębicach na skrzyżowaniu policjant kieruje samochody na imprezę dożynkową gminy Maszewo w Bagna. / Fot. Piotr WierzbickiPrzy stadionie w Bagna jest transparent ogłoszeniowy. / Fot. Piotr Wierzbicki
Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą. Ksiądz Proboszcz Marek Romańczuk, jak opowiadali, wygłosił piękne kazanie.
A po jej zakończeniu, korowód z kolumną ciągników i rolników ruszył w kierunku stadionu, gdzie przygotowano plac pod mającą się odbyć imprezę.
Kawalerowie niecierpliwie czekają na rozpoczęcie imprezy. / Fot. Piotr WierzbickiDożynki gminy Maszewo w miejscowości Bagna. Obok stadionu na zbiorniku przeciwpożarowym. / Fot. Piotr Wierzbicki
Komisja pod przewodnictwem Pani Burmistrz Jadwigi Ferensztajn objechała powozem konnym przez wieś Bagna aby ocenić prace konkursowe, jakie zostały wykonane na okoliczność uroczystości dożynkowych.
Po oficjalnym otwarciu wystąpiły zespoły śpiewacze z terenu gminy oraz Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie.
Odbyły się konkursy pomiędzy sołectwami. Było wiele różnych atrakcji.

Dożynki sfinalizowała zabawa do białego rana. Młodzież w tej gminie zachowuje się bardzo kulturalnie! Napoje z dodatkiem alkoholu były spożywane w normie! Czyli z kulturą i na właściwym poziomie.
Opinie gości na ten temat są konkretne. "To jet to!" Omawiano, roztrząsano i rozprawiano na ten temat jeszcze przez wiele dni, co mogłem obserwować i uczestniczyć w rozmowach na terenie Szkółki Drzewiarskiej w Sokolnikach.

http://www.wiadomosci24.pl/uzytkownik/material/317175.html
http://www.wiadomosci24.pl/uzytkownik/material/317201.html
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/dozynki_gminy_maszewo_w_bagna_cz3_317211.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.