Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21543 miejsce

Dożynki powiatu łódzkiego-wschodniego i Gminy Rzgów. Fotorelacja

Dożynki powiatu łódzkiego-wschodniego i Gminy Rzgów odbyły się tego roku 4 września w Romanowie, jednej z rzgowskich wiosek.

 / Fot. Agnieszka ModrankaŚwięto Plonów rozpoczęło się przemarszem korowodu dożynkowego sprzed Urzędu Miejskiego do kościoła parafialnego pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie.

Uroczystą mszę świętą odprawił ksiądz dziekan Zdzisław Góra, wspólnie Wieniec dożynkowy od KGW Kalino dla ks. proboszcza Tadeusza Malca / Fot. Zbigniew Modranka z proboszczem rzgowskiej parafii ks. Tadeuszem Malcem.
W świątyni, na ręce księży złożony został przez starostów dożynek Beatę Domańską i Szczepana Ciupę, tradycyjny bochen chleba, upieczony z tegorocznych zbiorów, oraz w rytmie również już tradycyjnych przyśpiewek, wspaniały wieniec dożynkowy, wykonany przez członkinie KGW Kalino.

Przedstawiciele Powiatu uczestniczący we mszy świętej / Fot. Agnieszka ModrankaPo wyjściu Chlebem i miodem / Fot. Agnieszka Modrankaz kościoła, parafianie mogli częstować się chlebem i miodem rozdawanym przez, jak zawsze strojnych i uśmiechniętych członków ZPiT „Rzgowianie”. Następnie, ze śpiewem na ustach, kolorowy korowód dożynkowy przejechał 7 kilometrów dalej, do Romanowa.

Wozem na dożynki / Fot. Agnieszka ModrankaDyrektor GOK Wojciech Skibiński przedstawia gospodarzy dożynek / Fot. Agnieszka ModrankaTam, wszystkich przywitali gospodarze tegorocznych dożynek Starosta Łódzki Wschodni Piotr Busiakiewicz i Burmistrz Miasta Rzgów Jan Mielczarek. Gospodarze zostali obdarowani pachnącym chlebem przez starostów dożynek. Przy akompaniamencie Rzgowskiej Orkiestry Dętej wyprowadzone zostały poczty sztandarowe. Poczty sztandarowe / Fot. Agnieszka Modranka

Prezentując swoje wiersze i przyśpiewki, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich w terenie Gminy Rzgów, wręczały pozostałe wieńce dożynkowe, m.in. dla proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Woli Rakowej ks. Franciszka Czarnoty od parafian ze wsi Romanów, dla Burmistrza Rzgowa od KGW Prawda, dla Starosty Powiatu Łódzkiego Wschodniego Piotra Busiakiewicza od KGW Kalinko, dla Regionalnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych od KGW Czyżyminek dla Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rzgowie Marka Bartoszewskiego od KGW Romanów i inne.

ZPiT "Rzgowianie" / Fot. Agnieszka ModrankaPotem nastąpiła część artystyczna, w której wystąpiły zespoły GOK, ZPiT „Rzgowianie”, Rzgowski Chór „Camerata”, Rzgowska Orkiestra Dęta i gościnnie Amatorski Zespół Śpiewaczy „Leśnianki”.

W ten piękny upalny dzień, zgromadziło się mnóstwo gości reprezentujących powiat i gminę. Nie zabrakło także mieszkańców gminy, którzy bawili się we wspólnej biesiadzie do późnych godzin wieczornych, w strażnicy i na placu OSP Romanów.

Do Wiadomości24 możesz dodać
własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Justyna
  • Justyna
  • 10.09.2011 16:16

Widać że była przednia zabawa ;) pozdrowienia dla wszystkich czytelników

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.