Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28932 miejsce

Dożynki w Starym Dzierzgoniu

Dnia 20 września 2009 roku w gminie Stary Dzierzgoń, jako w ostatniej gminie powiatu sztumskiego, odbyły się dożynki. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godzinie 12.40 w kościele parafialnym w Starym Dzierzgoniu.

Dnia 20 września 2009 roku w gminie Stary Dzierzgoń, jako ostatniej gminie powiatu sztumskiego, odbyły się dożynki. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godzinie 12.40 w kościele parafialnym pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Starym Dzierzgoniu. Mszę celebrował proboszcz parafii - ksiądz Antoni Myjak. O godzinie 14.30 korowód dożynkowy udał się na plac przed Gminnym Ośrodkiem Kultury, gdzie odbywały się obrzędy dożynkowe. Przemarsz korowodu dożynkowego. / Fot. Bartosz Zięba

Starostami tegorocznych dożynek w Starym Dzierzgoniu byli Wioletta i Lech Myślińscy, rolnicy z miejscowości Folwark. Na dożynki przybył m. in. Jacek Kurski, poseł do Parlamentu Europejskiego, starosta powiatu sztumskiego Piotr Stec, radna sejmiku wojewódzkiego Teresa Skolimowska, wójt gminy Stary Dzierzgoń Ludwik Butkiewicz, mieszkańcy gminy oraz gmin sąsiednich. Goście, którzy przybyli na dożynki. / Fot. Bartosz Zięba

Podczas dożynek wójt Ludwik Butkiewicz przekazał nagrodę w formie ufundowania czesnego w szkole muzycznej dla młodej piosenkarki z Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzierzgoniu - Alicji Dubień. Alicja jest młodą wokalistką o bardzo czystym głosie i o niezwykłej zdolności interpretowania tekstów.

Dzięki finałowi akcji "Święto pieczonego ziemniaka", którą przeprowadził GOK, na dożynkach była duża ilość stoisk gastronomicznych, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Dzierzgonia, Starego Miasta, Lubochowa oraz Myślic. Wybór smakołyków był ogromny. Oprawę muzyczną całej imprezy zapewniały zespoły z Gminnego Ośrodka Kultury: grupa wokalna New Refren, D'Amo, Refren oraz duet Kate and Max. Na starodzierzgońskiej scenie wystąpiły również zespoły The Knobs oraz Panzerfaust z Mikołajek Pomorskich, a następnie do późnej nocy publiczność zabawiał zespół DE - Tonacja ze Starego Miasta. Pogoda podczas dożynek dopisywała, co przyczyniło się do tego, że imprezę można uznać za bardzo udaną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.