Facebook Google+ Twitter

Dożywocie dla byłego więziennego strażnika

Sąd Okręgowy w Sieradzu wydał wyrok: Damian Ciołek, za zabójstwo trzech policjantów, usiłowanie zabójstwa aresztanta oraz usiłowanie zabójstwa policyjnych negocjatorów i antyterrorystów został skazany na karę dożywotniego więzienia.

Były strażnik więzienny, 29-letni Damian Ciołek na ławie oskarżonych w Sądzie Okręgowym w Sieradzu, który ogłosił 14 bm. wyrok w jego sprawie. Mężczyzna oskarżony jest o zabójstwo trzech policjantów i ranienie oskarżonego, po którego policjanci przyjechali do zakładu karnego w Sieradzu. / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiProces jest finałem zdarzeń z marca ubiegłego roku. Do sieradzkiego zakładu karnego przyjechał konwój policyjny, który miał zabrać aresztanta na przesłuchanie do prokuratury. Nagle z wieżyczki przy bramie padły strzały, zabijając na miejscu dwóch funkcjonariuszy i ciężko raniąc trzeciego, który przewieziony do szpitala zmarł. Aresztant również trafił do szpitala.

Strzelał strażnik więzienny Damian Ciołek. Jak mówił w czasie procesu, nie potrafi wytłumaczyć swojego zachowania. - Jestem chory - tłumaczył przed sądem. Obrona, bazując na opinii biegłych o ograniczonej poczytalności Ciołka, domagała się nadzwyczajnego złagodzenia wyroku. Oskarżyciel nalegał na karę dożywotniego więzienia z ograniczeniem możliwości warunkowego przedterminowego zwolnienia dopiero po 45 latach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.