Facebook Google+ Twitter

Dożywocie za planowanie zamachu terrorystycznego

Czterech terrorystów zostało skazanych na dożywocie za planowanie wysadzenia w powietrze 10 samolotów pasażerskich. Nie oznacza to jednak, że wszystkie wątpliwości związane z alarmem terrorystycznym w 2006 r. zostały wyjaśnione.

http://www.flickr.com/photos/damclean/220695178/ / Fot. http://farm1.static.flickr.com/64/220695178_f2a99039ff.jpgRano 10 sierpnia 2006 r. świat zelektryzowała wiadomość o wstrzymaniu startu wszystkich samolotów cywilnych z lotniska Heathrow w Londynie. W USA i Wielkiej Brytanii wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia atakiem terrorystycznym na wprowadzonej po zamachach 9/11 skali. Zdezorientowani pasażerowie w Europie i Stanach Zjednoczonych nie mieli zielonego pojęcia dlaczego najpierw wstrzymano wszystkie loty z największego portu lotniczego stolicy Zjednoczonego Królestwa a potem je zamknięto. Powód był prosty i nikt w dobie wojny z terroryzmem nie mógł z nim dyskutować - grupa islamskich terrorystów zamierzała przebić atak z 11 września i wysadzić w powietrzu 10 cywilnych samolotów.

W całej Wielkiej Brytanii zatrzymano 24 osoby, które zostały oskarżone o przynależność do grupy terrorystycznej planującej na pokładach siedmiu maszyn cywilnych (na początku informowano o 10) podłożenie bomb chemicznych stworzonych w czasie lotu przez fundamentalistów w lotniczych ubikacjach poprzez połączenie odpowiednich płynnych składników wcześniej wniesionych do samolotów w podręcznym bagażu. W czasie śledztwa ustalono, że terroryści planowali dokonać zamachów w tych maszynach (wszystkie miały startować z lotniska Heathrow):

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:2006_Transatlantic_plot_flights.png / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c5/2006_Transatlantic_plot_flights.png* United Airlines lot 931 do San Francisco,
* Air Canada lot 849 do Toronto,
* Air Canada lot 865 do Montrealu,
* United Airlines lot 959 do Chicago,
* United Airlines lot 925 do Waszyngtonu,
* American Airlines lot 131 do Nowego Jorku,
* American Airlines lot 91 do Chicago.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.