Facebook Google+ Twitter

Dożywocie za zabójstwo polskiej pielęgniarki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-23 13:52

Sąd w Londynie skazał na karę dożywotniego więzienia 18-letniego Armela Gnango za zastrzelenie polskiej pielęgniarki. Sąd uznał go winnym zabójstwa oraz posiadania broni palnej w celu popełnienia zabójstwa.

Armel Gnango strzelał z pistoletu do drugiego młodego człowieka w londyńskiej dzielnicy Kings Cross. Tamten odpowiedział ogniem. Strzelanina, którą media określiły „jak z Dzikiego Zachodu" miała miejsce w październiku ubiegłego roku. Obaj strzelający wyszli z niej cało. Ofiarą padła 26-letnia Polka, która wracała do domu po pielęgniarskim dyżurze. Rozmawiała z siostrą przez telefon komórkowy i skręcając w kierunku domu dostała się w krzyżowy ogień. Trafiona pociskiem w głowę, zmarła w drodze do szpitala.

W trakcie procesu obrońca argumentował, że Polka nie została trafiona kulą wystrzeloną z pistoletu Armela Gnango, tylko z broni drugiego młodego mężczyzny, który został wprawdzie aresztowany, ale nie postawiono mu zarzutów. Sędzia uznał jednak, że Gnango użył broni z zamiarem zabicia, a zatem jest winny zabójstwa. Ferując wyrok zastrzegł, że Gnango będzie mógł się starać o zwolnienie dopiero po 20 latach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.