DPŚ: Wygrana Danii, pech Australii

W finale Drużynowego Pucharu Świata, rozegranym w angielskim Reading, najlepsi okazali się Duńczycy. Upadek Jasona Crumpa w ostatnim wyścigu sprawił, że Australia zamiast drugiego, zajęła czwarte miejsce.

Turniej był niezwykle wyrównany. Przez dużą część zawodów nie wiadomo było kto wygra. Wszystko było możliwe. Po pierwszej serii startów na prowadzenie wysforowali się Szwedzi i Duńczycy (po 9 pkt), mający 3 pkt przewagi nad Anglią i Australią. Po dwóch seriach startów odstawali nieco od reprezentanci Anglii, ale świetna jazda w trzeciej serii (4 punkty Scotta Nichollsa jako jokera) spowodowała, że po 15 wyścigach mieli 20 punktów. Tyle samo co Szwecja, która w tej samej części zawodów zdobyła zaledwie 4 punkty.

Regularnie jeździli Duńczycy i niemal przez całe zawody prowadzili. W biegu XVI jako joker pojechał Szwed Andreas Jonsson, zdobył jednak tylko 2 punkty. Przed ostatnimi, decydującymi wyścigami prowadziła Australia (34 pkt) przed Danią (33 pkt), Anglią (30 pkt) i Szwecją (26 pkt). Oprócz Szwedów każdy miał szansę na zwycięstwo. Jednak w ostatniej serii fatalnie spisali się reprezentanci Australii. Zdobyli tylko jeden punkt! Duńczycy za to, jak zwykle, świetnie się spisali. Wygrane Iversena w XXII biegu i Nickiego Pedersena w następnym sprawiły, że do mistrzostwa brakowało niewiele. W przedostatnim wyścigu drugie miejsce zajął Bjarne Pedersen i wiadomo było, że to Dania została mistrzem świata. W ostatnim wyścigu, w którym Jason Crump jechał jako joker, Australia miała szanse na drugie miejsce. "Crumpie" przez niemal cały wyścig jechał na drugiej pozycji (4 punkty dawały Australijczykom wicemistrzostwo) jednak na ostatnim wirażu upadł, a Australia spadła na ostatnie miejsce.

Wicemistrzami zostali Szwedzi, którzy o punkt wyprzedzili Anglię. Ostatnia Australia do drugiego miejsca miała zaledwie 2 punkty straty. W ekipie duńskiej praktycznie każdy pojechał dobrze. Liderami byli Nicki Pedersen (13 pkt) i Hans Andersen (12 pkt). Wśród Szwedów świetnie spisali się Andreas Jonsson i Antonio Lindbaeck. Zawiedli bracia Mikael Max i Peter Karlsson. Najlepszym zawodnikiem Anglii był Scott Nicholls. Chris Louis, zastępujący Simona Steada, zdobył tylko 3 punkty. Najwięcej punktów dla Australii zdobył Jason Crump, ale zawiódł w najważniejszym wyścigu. Poniżej swoich możliwości pojechał Leigh Adams i przede wszystkim Ryan Sullivan.

I. Dania 45 pkt 1. Niels-Kristian Iversen (0,1,0,1,3) 5 2. Nicki Pedersen (3,2,3,2,3) 13 3. Bjarne Pedersen (1,3,1,2,2) 9 4. Hans Andersen (3,3,3,w,3) 12 5. Charlie Gjedde (2,0,2,1,1) 6 II. Szwecja 37 pkt 1. Andreas Jonsson (3,3,2,2,3,1) 14 2. Antonio Lindbaeck (2,3,0,1,3,2) 11 3. Fredrik Lindgren (2,0,1,0,2) 5 4. Mikael Max (1,1,0,0,-) 2 5. Peter Karlsson (1,0,1,-,3) 5 III. Anglia 36 pkt 1. Lee Richardson (2,1,2,2,0) 7 2. Mark Loram (1,1,2,2,1) 7 3. Scott Nicholls (3,0,3,4,3,2) 14 4. Chris Louis (0,1,-,0,2) 3 5. Chris Harris (0,0,0,3,1) 4 IV. Australia 35 pkt 1. Travis McGowan (1,2,0,0,w) 3 2. Ryan Sullivan (0,2,1,1,0) 4 3. Todd Wiltshire (0,2,3,2,1) 8 4. Leigh Adams (2,2,1,3,0) 8 5. Jason Crump (3,3,3,3,u) 12