Facebook Google+ Twitter

Dr Clown leczy śmiechem przedszkolaki w Legionowie

Cała idea zrodziła się w latach sześćdziesiątych, jej inicjatorem był lekarz Hunter Campbell Adams zwany również Patchem Adamsem. W przebraniu klauna rozweselał pacjentów w szpitalu.

Zespół wolontariuszy fundacji Dr Clown przebranych w barwne Terapeuci z Fundacji Dr Clown / Fot. Justyna Ubowskastroje klaunów odwiedziło 17 marca dzieci w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek w Legionowie. Wywołać uśmiech na twarzy dziecka to ich główny cel. Znak rozpoznawczy - czerwony nos.

Cała idea zrodziła się w latach sześćdziesiątych. Jej inicjatorem był lekarz Hunter Campbell Adams zwany również Patchem Adamsem. W przebraniu klauna rozweselał pacjentów w szpitalu. Widział ogromną potrzebę włączenia do medycznego leczenia pacjentów terapii śmiechem, tak by likwidować stres i napięcie spowodowane trudną sytuacją chorego dziecka.Terapeuci w akcji / Fot. Justyna Ubowska
Od 1999 roku terapia śmiechem jest realizowana w Polsce przez pracowników i wolontariuszy fundacji Dr Clown, tworzących zespoły terapeutów doktorów clownów.

Na początku spotkania dzieci przywitały gości gromkimi brawami. Klauni zaprezentowali różne czarodziejskie sztuczki, włączając dzieci do wspólnej zabawy. Przedszkolaki z ogromnym skupieniem i ciekawością patrzyły, jak znikają i pojawiają się różne przedmioty, jak zaczarowana różdżka potrafi bez dotknięcia pokolorować rysunki w książce. W pewnym momencie ku zaskoczeniu wszystkich pojawił się niebieski miś, przyjaciel klaunów. Przywitał się z wszystkimi uczestnikami, a Asia z II grupy przedszkolaków wymyśliła dla niego imię
Zdzisio. Ta propozycja bardzo spodobała się wszystkim, jeden z klaunów pogratulował Asi pomysłu i powiedział: - Mamy imię dla naszego misia, misio Zdzisio!

Przedszkolaki z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek w Legionowie podczas występu / Fot. Justyna UbowskaKlauni obdarowali wszystkich czerwonymi noskami, dzięki którym na sali zrobiło się czerwono i wesoło. Na zakończenie spotkania dzieci dostały różne zwierzątka wyczarowane przez terapeutów z kolorowych balonów.

Klauni potrafili przenieść wszystkich uczestników w świat śmiechu, radości i wesołej zabawy, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Terapeuci z Fundacji Dr Clown to ludzie ogromnego serca, pasji i miłości do dzieci. Pozostaną w pamięci i sercach małych widzów na długo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.