Facebook Google+ Twitter

Dr House nie służy służbie zdrowia

Czy Dr House może zepsuć stosunki między pacjentami a lekarzami? Tak, jeśli zaczną się oni domagać takiej ilości badań jakie przeprowadzane są w serialu - twierdzo organizacja Kaiser Health News.

Hugh Laurie - odtwórca roli doktora House'a / Fot. PAPOrganizacja poświęcająca swoją uwagę sytuacji w służbie zdrowia w USA - Kaiser Health News wzięła pod lupę wpływ serialu na społeczne zachowania Amerykanów. Bywa, że nieumiejętność zdystansowania się do rzeczywistości przedstawionej na ekranie wywołuje kontrowersje, a nawet skandale. Ilość badań, jakie dr House zlecił zrobić jednemu ze swoich pacjentów stała się dla Kaiser Health News powodem do niepokoju, że chorzy przebywający w amerykańskich szpitalach zaczną się domagać podobnej opieki. Łączny koszt tych 12 badań, o których mowa w serialu, wyniósłby w rzeczywistości ok. 10 tys. dolarów. Ze względów ekonomicznych takie leczenie byłoby niemożliwe, a niespełnione i być może nieuzasadnione żądania pacjentów stałyby się punktem zapalnym na linii społeczeństwo-służba zdrowia.

Źródło: dziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Uroki seriali ;d

Komentarz został ukrytyrozwiń

ludzie to zawsze znajdą sobie coś do marudzenia - House jest to serial nie oparty na faktach, a jak się jakiś pacjent upomni o badania na jego podstawie to należy go skierować na badania ale na inteligencje lub ewentualnie psychiatryczne;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.