Facebook Google+ Twitter

Dr House odsłania swoje tajemnice. Recenzja książki "Dr House"

Serial "Dr House" jest fenomenem medialnym. Świadczy o tym jego obecność w naszych domach już od sześciu lat. Czym zasłużył sobie na takie uwielbienie widzów? Możemy się tego dowiedzieć z książki Iana Jackmana pt. "Dr House".

Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – na tych samych warunkach, 2.0. Ten plik, opublikowany pierwotnie w serwisie Flickr, został zrewidowany 19 czerwca 2009 przez administratora. / Fot. Wikimedia Commons"Dr House" to jeden z najpopularniejszych seriali świata. Oglądają go 82 miliony ludzi w sześćdziesięciu sześciu krajach. Jest to niebywały fenomen, udokumentowany i zbadany na różne sposoby.

Skąd taka popularność serialu? Na to pytanie stara się odpowiedzieć książka Iana Jackmana - "Dr House. Oficjalny przewodnik po serialu". Jest to pierwsze tak obszerne kompendium wiedzy o najpopularniejszym serialu ostatnich lat.

Autor miał swobodny dostęp do wszystkich osób z planu serialowego. W ten sposób do rąk fanów serialu "Dr House" trafia niezwykle szczegółowe opracowanie. Umożliwia ono wejście w świat magiczny i tajemniczy zarazem. "Dr House. Oficjalny przewodnik po serialu" to pozycja, która ujawnia nie tylko tajemnice kluczowych postaci, ale przede wszystkim pokazuje kulisy realizacji produkcji.

Jennifer Morrison. Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 2.0 / Fot. Wikimedia Comons - wolne zasobyRozdziały układają się naprzemiennie. Jeden analizuje postać z serialu, opowiada jej relacje z dr. Housem (np. Jennifer Morrison, czyli filmowa Allison Cameron odpowiada, co widzi w Gregorym Housie), zawiera wypowiedzi aktorów na temat postaci, które kreują. Kolejny rozdział traktuje zaś o realizacji serialu. Możemy na przykład dowiedzieć się, w jaki sposób przeprowadzany jest casting do poszczególnych ról, jak powstaje scenariusz i czy choroby, przedstawiane w serialu, są rzeczywiście tak skomplikowanymi przypadkami.

Twórcy serialu przyznają, że pokazywane choroby nie są trudne. Muszą mieć natomiast jakieś bardzo nietypowe objawy. Najbardziej efektowne musi być jednak rozwiązanie medycznego problemu. Wszak dr Gregory House jest fenomenalnym diagnostą, którego mózg na każdym kroku potrzebuje łamigłówek do rozwiązania. Dla niego nie liczy się pacjent, ale dojście do diagnozy.

Z przewodnika możemy się także dowiedzieć, że serial "Dr House" w jakimś stopniu pełni funkcję wychowawczą. Wystarczy tutaj przywołać choćby dwa tytuły odcinków - "Totalna porażka" oraz "Linie na piasku". W pierwszym odcinku chodziło o pokazanie trudności osób z zespołem Fabry'ego. Jest to dziedziczne schorzenie, które powoduje, że w organizmie osoby chorej - w jej komórkach - odkładają się szkodliwe substancje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kurczę, Zuza, żeby zrobić błąd interpunkcyjny w tytule recenzowanej książki! I jeszcze wklepać to w tytuł własnej recenzji. Ojj! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.