Facebook Google+ Twitter

"DRAKA" na deskach teatru Młyn

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-09-29 21:05

"Draka" to spektakl muzyczny. Historia emerytowanego policjanta, który dowiaduje się że jest nieuleczalnie chory. Z pozoru prosta opowieść, jest jednak czymś więcej. Stanowi niezwykle cenny i ostry komentarz do dzisiejszej rzeczywistości

 / Fot. Draka"Draka" jak na tytuł przystało to mocny, niepoprawny politycznie spektakl. Są przekleństwa, i palenie na scenie. ( także kobietom w ciąży nie polecam) Natalia Fijewska-Zdanowska- autorka scenariusza, oraz reżyser spektaklu stworzyła prostą historię, która jednak zaskakuje i nie pozwala się nudzić. Główny bohater - fantastycznie zagrany przez Krzysztofa Kiersznowskiego, jest emerytowanym policjantem któremu nie wiele w życiu zostało. Na domiar złego okazuje się że jest chory. Z każdej strony dopada go szara, ostra i nieprzyjemna rzeczywistość.
Los głównego bohatera jest pretekstem do pokazania rzeczywistości społecznej, która ukształtowała się w Polsce na skutek przemian po 89 roku. Spektakl jest rodzajem weryfikacji oczekiwań, nadziei, tego wszystkiego czego spodziewaliśmy się po wprowadzeniu demokracji. Jest to gorzki obraz, trudny do przyjęcia, którego na co dzień jesteśmy świadkami, który jednak skwapliwie omijamy wzrokiem. Jest to niejako głębsze spojrzenie na świat ludzi, którzy zostali wypchnięci z mainstramu. Świat ludzi którzy nie wpisują się w kanon "piękni, młodzi i bogaci".
Ten trudny i wymagający temat podany z dużą dawką groteski i czarnego humoru powoduje że przedstawienie jest niezwykle poruszające, oraz wciągające. Warto wybrać się do teatru Młyn także ze ze względu na oprawę muzyczną, i świetną grę aktorska całego zespołu. Polecam miejsca w pierwszym rzędzie ( miejsca są nie numerowane, czyli kto pierwszy ten lepszy).
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.