Dramat Ajaxu. Drużyna Milika zajęła tylko drugie miejsce w Eredivisie

Ajax Amsterdam stracił szansę na mistrzostwo Holandii. O wszystkim zadecydowała ostatnia kolejka, w której drużyna Franka De Boera zremisowała z De Graafschap 1:1. Tym samym pierwsze miejsce zajęło PSV Eindhoven.

/ Fot. AP Photo/Peter DejongObydwie drużyny przez cały sezon ostro walczyły o prym w kraju. Przed decydującymi meczami obydwie miały po 81 punktów, jednak Ajax zajmował pierwsze miejsce ze względu na lepszy bilans bramek i bezpośrednich meczów. Wystarczyło tylko wygrać na wyjeździe z De Graafschap, które miało zapewnione miejsce w barażach o utrzymanie w elicie. W tym samym czasie PSV również poza własnym stadionem grało z PEC Zwolle.

Z punktu widzenia Ajaxu wszystko szło jak z płatka. W 16. minucie bramkę dla gości zdobył Amin Younes. W tym momencie mistrzostwo było na wyciągnięcie ręki. Jednak po przerwie wyrównał Bryan Smeets i taki wynik utrzymał się już do końca meczu.

W tym samym czasie PSV pewnie wygrywało w swoim spotkaniu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:3 po dwóch golach de Jonga i jednym Locadii. Dla gospodarzy honorową bramkę zdobył Ouasim Bouy.

Arkadiusz Milik grał do 66. minuty, ale nie wyróżnił się niczym specjalnym. Mimo wszystko był to najlepszy sezon w karierze polskiego napastnika. We wszystkich rozgrywkach klubowych zagrał w tym sezonie w 42 meczach, w których strzelił 24 bramki i zanotował 12 asyst.

PSV ma na swoim koncie 23 tytuły mistrzowskie. Ajax jest rekordzistą jeśli chodzi o ligę holenderską. Dotychczas triumfował w niej aż 33 razy.