Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6864 miejsce

Dramat dziesięciolatki z Błaszek. Dziecko nie chce mieszkać z matką

10-letnia Paula z Błaszek (woj. łódzkie) nie chce być wychowywana przez matkę.

Przedstawiciele Porozumienia Rawskiego Andrzej Słonawski i Rafał Dobrowolski udaremniają kolejną próbę odebrania Pauli ojcu. / Fot. Wojciech Jan KaczmarekPaula Bilska to 10-letnia dziewczynka, która w Błaszkach mieszka od dziecka. Ukończyła miejscowe przedszkole a obecnie uczęszcza do szkoły podstawowej, która znajduje się kilkadziesiąt metrów od jej domu. Miała tutaj swoją rodzinę i przyjaciół. Mieszkała w dużym domu, w komfortowych warunkach do nauki i spędzania wolnego czasu.

Ta idylla skończyła się dla Pauli w momencie, gdy jej mama zostawiła tatę i wyprowadziła się do innego mężczyzny, z którym ma dziecko. Rodzice Pauli postanowili wziąć rozwód, a Sąd Rejonowy w Sieradzu zdecydował, że do czasu rozstrzygnięcia sprawy dziecko ma przebywać u matki. Paula została zabrana przez matkę, a jej ojciec widywał ją zgodnie z decyzją sądu, tylko raz na dwa tygodnie. Pomimo tego, że dziewczyna chodziła do nowej szkoły kilka miesięcy i mieszkała z matką i jej konkubentem to czuła się tam bardzo wyobcowana. Za każdym razem prosiła ojca, by jej pozwolił zostać z nim i tak też się stało. W czerwcu 2009 roku, Paula została u taty i nie chciała już wrócić do matki.

Od tej pory ojciec Pauli jest nawiedzany przez matkę, policję i kuratorów sądowych, którzy chcą odebrać mu dziecko. Pan Grzegorz Bilski walczy zaciekle o prawo do opieki nad córką. Zwrócił się o pomoc do Porozumienia Rawskiego, które współpracuje z Aferami Prawa oraz do lokalnych mediów. Wszyscy ci ludzie dobrej woli są z panem Grzegorzem podczas tych traumatycznych chwil i skutecznie utrudniają odebranie dziecka.

Od grudnia 2009 roku matka Pauli złożyła w sądzie 5 wniosków o odebranie córki i nie zamierza na tym poprzestać. Do uprawomocnienia się wyroku w sprawie rozwodowej, orzeczenie sądu o tym, że dziewczynka ma mieszkać z matką, będzie obowiązywało. Oznacza to, że dramat Pauli będzie trwał nadal. Czy jej „krzyk” usłyszy wreszcie wymiar sprawiedliwości?

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

gosia
  • gosia
  • 17.01.2011 23:30

Proszę nie przytaczać przykazań Bożych, bo wiem, że Pani Małgorzata miała romans wcześniej z Panem Muchą. Panie Mucha niech Pan się trochę ogarnie, nie była i nie jest święta kobieta, broń Boże żeby córka miała taki przykład. By się wstydziła i sama odpuściła bo tylko chce swoje urażone ego tymi przepychankami ukoić a na dziecku jej na pewno nie zależy!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
pati
  • pati
  • 17.01.2011 23:21

Z całej sytuacji najbardziej cierpi dziecko. Znam sprawę z gazet i TV Pan Panie Mucha jako partner matki nie ma w zasadzie nic do powiedzenia nie uczestniczył Pan w wychowanie dziecka w związku z czym nie powinin Pan mówić że jest ono manipulowane. Dziś 10-latek to bardzo mądry człowiek, dzieci dojrzewają bardzo szybko. Doskonale wie co jest dla niego dobre i samo potrafi podjąć decyzję. Myślę, że uwikłał się Pan w związek bez przyszłości i na pewno najchętniej by się Pan wycofał. Ale to nie ma nic do rzeczy, dobro dziecka jest najważniejsze i nie ma co jej na siłę zmuszać a swoją drogą co za przykład matka daje dziecku, że będąc mężatką ma dziecko z innym mężczyzną, no w średniowieczu taką by ukamionowali, no ale chociaż odrobinę skruchy mogła by okazać. Ale na górze ją z wszystkiego rozlicząm a biedna Paula nie najlepiej może wspominać taką matkę, bo ja osobiście to bym się na pewno wstydziła za jej zachowanie, a ona sama to powinna troszkę pomyśleć bo chyba tego nie zrobiła, co wyprawia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
porozumienierawskie.pl
  • porozumienierawskie.pl
  • 13.12.2010 22:23

Panie Mucha jaką linię ma Pan? odbieranie cudzych żon?, rozbijanie rodzin? ta linia jest dla pana słuszna.
powodzenia. a porozumienierawskie.pl podpisuje się właściwa osoba ci co powinni wiedzą kto, a raczej osobiście się nie znamy.unikam takich znajomości:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
krajan
  • krajan
  • 12.12.2010 10:49

Dlaczego redakcja pozwala na spamy Porozumienia Rawskiego????????????????
P.S. Osobo z porozumienia, przedstawiasz jeden bełkot z jedynie twoim zdaniem słuszną linia. Bełkot!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
porozumienierawskie.pl
  • porozumienierawskie.pl
  • 11.12.2010 09:11

Nie pan panie idealny "mucha" jest od oceniania innych szczególnie że całe informacje ma pan z rzetelnego źr ódła to jest od ex.:) Pan po prostu odpowiada za dramat tego 10-letniego dziecka bo rozbił mu pan rodzinę. I wtym przypadku uważam że w Polsce powinno obowiązywać prawo o które mnie pan posąda, żeby takie zachowania jak pańskie eliminować.Bo trzeba się zastanowić czy pańskie "sex" z czyjąś żoną jest ważniejszy czy życie tego dziecka które właśnie pan dokończył zniszczyć. Oczywiscie że prawda zawsze wyjdzie , jak panu zabiorą pana małe dziecko jak pani znajdzie sobie kolejnego podobnego do pana , wtedy pan zapłacze nad tą prawdą .a wystarczyło przestrzegać X przykazań.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł Mucha
  • Paweł Mucha
  • 10.12.2010 21:34

"przypomnę bo widać Boga ma pan za nic"

Widzę że jest Pan bardzo religijny i zna doskonale X Przykazań Bożych - szkoda tylko że tak wybiórczo je Pan stosuje.
Przypomnę Panu przykazanie "II - Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie."...

Pan Grzegorz przez 8 lat małżeństwa łamał inne z przykazań
VI - Nie cudzołóż
doprowadzając do rozpadu małżeństwa ale jakoś to Panu nie przeszkadza...
Usilnie stara się Pan zamydlić i zniekształcić obraz sytuacji i zwala winę na mnie, no cóż Pańska sprawa ale prawda i tak wychodzi na jaw....

Komentarz został ukrytyrozwiń
porozumienierawskie.pl
  • porozumienierawskie.pl
  • 10.12.2010 12:01

IX. Nie pożądaj żony bliźniego swego

panie mucha myli sie pan bardzo , wystarczy by przestrzegał pan
IX przykazania i nie niszczył dzieciom życia.
przypomnę bo widać Boga ma pan za nic.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł Mucha
  • Paweł Mucha
  • 10.12.2010 06:43

"Tata nie ma nic przeciwko by mama była z dzieckiem," w takim razie dlaczego nastawia dziecko przeciwko matce, dlaczego wytoczył matce dwie sprawy karne.Wpaja dziecku że matka jest złem, że tylko on może zapewnić dziecku bezpieczeństwo - pytam - jak długo i kiedy
"I kraje gdzie szanuje się dziecko takich rzeczy nie tolerują" - zgadza się - nie tolerują ojca który olewa rodzinę i ponad nią stawia alkohol.
A DRAŃSTWEM I SKURW..... JEST TO CO PAN GRZEGORZ ROBI DZIECKU!!!!!!!
"byłby pan wykluczony ze społeczeństwa a w wielu krajach gdzie rodzina ma jeszcze wartość by panu głowę obcieli albo ukamieniowali" - na szczęście żyjemy w europie, w cywilizowanym świecie gdzie są sądy a nie anarchia która tak Panu sie podoba.Ta wypowiedź wskazuje że jest Pan za prawem szariatu i popiera takie zachowania jak okaleczenie Aishy Afganistanie....pozostawię to bez komentarza.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
porozumienierawskie.pl
  • porozumienierawskie.pl
  • 09.12.2010 22:38

Przed wojną w Polsce za taką rzecz jaka Pan panie Mucha zrobił byłby pan wykluczony ze społeczeństwa a w wielu krajach gdzie rodzina ma jeszcze wartość by panu głowę obcieli albo ukamieniowali :) niech się pan cieszy ze trafił na jeden z bardziej czarnych i amoralnych okresów życia społecznego w Polsce.
TO CO SIĘ DZIEJE JEST PO PROSTU DRAŃSTWEM DLA DZIECI. I kraje gdzie szanuje się dziecko takich rzeczy nie tolerują co pan zrobił. Wstyd pan mężczyznom i ojcom przynosi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
porozumienierawskie.pl
  • porozumienierawskie.pl
  • 09.12.2010 22:30

Sz. p.Paweł Mucha każdy rodzic ma prawo wychowywać swoje dziecko czy to tata czy mama. Tata nie ma nic przeciwko by mama była z dzieckiem, a to pan wię tu nie po bożemu wtrynił w życie tego dziecka.
Zobaczymy jak pani Pan Mucha sie juz znudzi bo nie będzie spełniał jej oczekiwań i jemu zabierze dziecko.
Pozdrawiam i na pewno same dobre strony pan zna od ex. :) szkoda że pan taki naiwny. A i pewnie bez wad.