Facebook Google+ Twitter

Dramat w gdyńskim szpitalu - pacjenci "na lodzie"

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-09-06 11:46

Jeżeli dziś do godziny 14 protestujący lekarze ze Szpitala Morskiego im PCK w Gdyni-Redłowie nie wycofają wypowiedzeń z pracy, dyrekcja placówki rozpocznie "wygaszanie" jego pracy.

Oznacza to, że kilkuset leczonych tu z powodu raka pacjentów będzie musiało przerwać kurację. - Sytuacja jest dramatyczna - przyznaje Małgorzata Bartoszewska-Dogan, wicedyrektor ds. lecznictwa. Z końcem września odejść z pracy zamierza 54 lekarzy, kolejnych trzech z końcem października. To prawie połowa lekarskiej obsady. Wśród tych, którzy rezygnują, jest ośmiu anestezjologów i sporo onkologów.
- Ich odejście grozi paraliżem szpitala - mówi dyrektor Bartoszewska-Dogan. - Nie będzie komu znieczulać chorych do operacji. Leczeni tu pacjenci onkologiczni zostaną bez specjalistycznej opieki. Czym jest "wygaszanie" szpitala? - Najpóźniej od 15 września musimy wstrzymać przyjęcia, a przynajmniej znacznie je ograniczyć - tłumaczy Bartoszewska-Dogan. - Pacjentów trzeba doleczyć, by zdążyć ich wypisać przed 30 września. Personelowi trzeba dać odprawy. W budżecie województwa musi się na to znaleźć 5 milionów złotych.

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
K. W.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.