Facebook Google+ Twitter

Dramatyczna sytuacja powodziowa w Czechach i Niemczech

Od kilku dni część Europy zalana jest wodą. Padające niemal bez przerwy deszcze spowodowały, że rzeki wezbrały i poczyniły wiele szkód w miastach i wsiach Polski, Czech, Austrii, Niemiec, Słowacji i Węgier. Jest 11 ofiar, w tym 7 w Czechach i 3 w Niemczech.

 / Fot. Wikimedia CommonsZniszczenia domów, budynków gospodarczych, obiektów przemysłowych – to tylko część wielkich zniszczeń m.in. w infrastrukturze, których nikt jeszcze nawet nie próbuje oszacować. Bo woda wciąż wysoka i trudno wiedzieć, kiedy zacznie opadać, a prognozy pogodowe niewesołe. W Polsce sytuacja jest trudna, ale powódź z Czech do nas nie przyjdzie – mówią eksperci. Wielka woda w Czechach i na południu Niemiec. Fala kulminacyjna minęła Pragę. Powódź w Bawarii, Saksonii i Turyngii na terenie Niemiec. Kanclerz Merkel obiecuje pomoc.

Polska nie ma zagrożenia ze strony Czech

W okresie ostatniej doby, straż pożarna na terenie Polski, wyjeżdżała do ponad 1800 interwencji, po nawałnicach w całym kraju. "Lokalne podtopienia to coś, z czym musimy się liczyć" - powiedział w TVN24, gen. Wiesław Leśniakiewicz, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej (PSP). Uspokajał jednak, że żadnego zagrożenia powodziowego dla Polski, od strony Czech nie ma, o czym donosi TVN24.

Jak mówił - były obawy o to, co z rzekami, które wpływają do Polski z Czech. "Mieliśmy uspokajający komunikat od kolegów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Oceniają sytuację tak, że nie będzie to miało bezpośredniego wpływu na zagrożenie ewentualną powodzią w naszym kraju" - wyjaśnił gen. Leśniakiewicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.