Facebook Google+ Twitter

Dramatyczna sytuacja w Krakowie

W mieście sytuacja pogarsza się z godziny na godzinę. Do tej pory do zabezpieczania miasta zużyto już 1000 ton piasku. Ewakuowane są placówki edukacyjne położone w rejonach zagrożonych zalaniem.

Stan Wisły na Bielanach wynosi 951 cm, to o dwadzieścia centymetrów mniej niż w czasie powodzi z 1997 roku. Służby miejskie nie nadążają z odbieraniem telefonów od zaniepokojonych mieszkańców. Najgorzej wygląda sytuacja z komunikacją miejską. Autobusy zmieniają trasy, tramwaje jeżdżą objazdami a zdezorientowani pasażerowie nie mogą zdobyć żadnych informacji.

Mieszkańcy Krakowa są zdezorientowani, pojawia się wiele nieprawdziwych informacji. Prezydent miasta, Jacek Majchrowski na konferencji zorganizowanej na temat sytuacji w mieście zaprzeczył pogłoskom jakoby planowano wysadzić wały przed Krakowem. "Żadne decyzje tego typu nie zostały podjęte. "Nikt o tym nie myślał, chciałem zdementować tego typu historie" - zaznaczył Majchrowski.Przedstawiciele Wodociągów Krakowskich poinformowali,że dostawa wody pitnej odbywa się bez zakłóceń.

Na chwilę obecną zamknięty jest most Dębnicki,pozostałe są przejezdne. W rejonie alei Trzech Wieszczów tworzą się gigantyczne korki, w rejonie ul Krupniczej na samochód zawaliło się drzewo. Na szczęście w środku nie było pasażerów.

W centrum miasta rozpoczęto akcję ewakuacji placówek oświatowych,ewakuowano już m.in trzy Ośrodki Szkolno - Wychowawcze,Przedszkola nr 71,79,Szkoły Podstawowe nr26,31. Zamknięto także Licea Ogólnokształcące nr 1,2,5 oraz 28. Akademia Krakowska przy ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego z powodu podtopienia odwołała wszystkie zajęcia dla studentów.

Zupełnie odcięci od świata pozostają mieszkańcy osiedli Lesisko i Złocień. Sytuacja w tych rejonach jest dramatyczna,woda wdarła się już do piwnic bloków. Ciężki sprzęt nie jest w stanie dojechać w te rejony,mieszkańcy walczą o swój dobytek jednak brakuje przede wszystkim piasku. "Apelujemy o pomoc, potrzebujemy koparkę i worki z piaskiem" - prośbę o tej dramatycznej treści za pośrednictwem Radia Kraków przedstawili mieszkańcy zalanych osiedli.

Więcej informacji na stronach www.krakow.pl www.zikit.krakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.