Facebook Google+ Twitter

Dramatyczne zmiany pogody!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-20 08:11

Taki powinien być tytuł artykułu, żeby zwiększyć zainteresowanie czytelników. Czy zauważyliście, jak często tytuły tekstów są nieadekwatne do ich zawartości?

Przez cały ubiegły tydzień ścigały nas różne wersje "śnieżnych armagedonów". Tymczasem poza obszarami górskimi opady przyniosły 10-15 cm pokrywy śnieżnej, której wysokość całkowicie "dezorganizuje" życie. Wcześniej podobna ekscytacja towarzyszyła silnym mrozom. Słowem - "masakra".

Wytłumaczę się jednak z tego tytułu. Wbrew licznym zapowiedziom medialnym o powrocie silnych mrozów, pogoda szykuje nam "dramatyczny zwrot". Słowem - będzie coraz cieplej. W nadchodzącym tygodniu zacznie do nas napływać ciepłe powietrze znad środkowego Atlantyku. Woda w oceanie ma tam od 10 do 14 st. C. Powietrze niewiele mniej. Jednak zanim dopłynie do nas, ulegnie ochłodzeniu. Nad Polską, dodatkowo będzie musiało topić śnieg. Dopóki nie zaniknie pokrywa śnieżna, nie należy liczyć na temperaturę powyżej 2-3 st. C. Ale później, nawet 7-8 st. C może się zdarzyć. Ale to jeszcze nie w nadchodzącym tygodniu.

O wyżu rosyjskim możemy na razie zapomnieć. Wycofał się nad środkową Wołgę i w końcu tygodnia będzie już nad Uralem, z dala od nas. Nad Polskę i całą Europę Środkową rozciągnie się wyż, który sięga od Wysp Azorskich, po Ukrainę. To on przyniesie nam ocieplenie. Niestety, poza poniedziałkiem i wtorkiem, nie zapewni ładnej pogody. Od północy będą do nas sięgały kolejne zatoki niżu znad Morza Barentsa i Północnej Skandynawii. Będą one sprowadzały przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Temperatura w poniedziałek i wtorek jeszcze dosyć niska - zwłaszcza w nocy - od - 3 st. C do -5 st. C na Mazowszu do -5 st. C i -6 st. C na Mazurach. W dzień od około 0 sr. C Na Mazowszu do -1 st. C na Mazurach. Przez pozostałe dni tygodnia temperatura będzie dosyć wyrównana - od - 1 st. C do 2 st. C w nocy, do 1-3 st. C w dzień. Jedynie poniedziałek i wtorek pozostaną bez opadów. Od nocy z wtorku na środę, do końca tygodnia przelotne opady będą możliwe praktycznie każdego dnia. Wiatr słaby lub umiarkowany z zachodu i południowego zachodu.
(Bohdan Mierzwiński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kościan, wielkopolskie; +3 st. Celsjusza :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.