Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8375 miejsce

Dramatycznie wzrosła liczba uchodźców. Najwięcej uciekinierów pochodzi z Syrii

Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) wyliczyło, że w pierwszym półroczu 2014 r. swoje domy musiało opuścić 5,5 mln osób. Większość z nich stanowili uciekinierzy z Syrii.

Obóz dla wchodźców w Liberii - https://flic.kr/p/9uvSDZ / Fot. DFID/CC BY 2.0Raport dotyczący uchodźców opublikowało Biuro Wysokiego Komisarza Narodów. Wynika z niego, że tylko w pierwszych sześciu miesiącach ubiegłego roku domy musiało opuścić 5,5 mln ludzi. Większość uchodźców stanowili Syryjczycy. Było ich więcej niż 3 mln. Szukali dachu nad głową w 100 krajach świata.

Blisko 1,5 mln ludzi zmuszono nie tylko do opuszczenia miejsca zamieszkania, ale i ojczystego kraju. Drugą pod względem liczebności grupą uchodźców byli mieszkańcy Afganistanu. Następne miejsca zajmują Somalijczycy, Sudańczycy, Kongijczycy, Birmańczycy i Irakijczycy.

Gdzie znajduje się najwięcej uchodźców? W Pakistanie - przebywa ich tam 1,6 mln. W czołówce krajów przyjmujących są też Liban, Iran i Turcja.

Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców twierdzi, że wzrost liczby uchodźców jest bezprecedensowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zasada domina amerykańskiego: dziel i rządź światem po swojemu rozsypała rządy w krajach arabskich oprócz Arabii Saudyjskiej i Iranu. Rosja stanęła za rządem syryjskim i zbiera cięgi za Krym. Bo im dalej od amerykańskich a bliżej chińskich czy rosyjskich jest konflikt tym amerykańscy doktrynerzy i jastrzębie czują się bezpieczniejsi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.