Facebook Google+ Twitter

Dramatyczny apel o pomoc ze strony ONZ

Światowy Program Żywieniowy, największa agenda ONZ, zwrócił się do swoich najhojniejszych darczyńców o dodatkowe wsparcie, aby zapobiec drastycznemu obcięciu pomocy spowodowanej rosnącym cenom żywności.

www.wfp.org / Fot. screenW swoim apelu wysłanym w czasie Świąt Wielkanocnych do najbogatszych państw świata, ONZ prosi o dodatkowe wsparcie w wysokości 500 milionów dolarów w ciągu najbliższych czterech tygodni. Bez tych pieniędzy, Światowy Program Żywieniowy będzie musiał od 1 maja ograniczyć pomoc żywnościową dla mieszkańców najbiedniejszych państw świata, których przeżycie zależy od pomocy z zewnątrz.

Przyczyna tego wyjątkowego apelu leży w rosnących cenach żywności i rekordowo drogiej ropie naftowej, odpowiedzialnej za wzrost kosztów transportu. Jak podaję brytyjski „Financial Times”, tylko w okresie ostatnich trzech tygodni ceny żywności na międzynarodowych rynkach wzrosły o 20%.

Światowe ceny żywności idą w górę z powodu rosnącego zapotrzebowania ze strony niektórych krajów rozwijających się, przede wszystkim Chin i Indii. Inne czynniki odpowiedzialne za wyższe ceny to również coraz trudniejsze warunki klimatyczne w krajach afrykańskich z dłuższymi okresami suszy, które niszczą zbiory; a także wzrastający areał roślin przeznaczonych na biopaliwa.

Światowy Program Żywieniowy, działający od 1965 roku, udziela pomocy ponad 70 milionom ludzi w 80 krajach świata. Roczny budżet tej agendy ONZ wynosi prawie 3 miliardy dolarów. Aby utrzymać pomoc na obecnym poziomie, Światowy Program Żywieniowy potrzebuję dodatkowej kwoty 600 – 700 milionów dolarów w skali roku.

Oficjalna strona Światowego Programu Żywieniowego: www.wfp.org.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.