Facebook Google+ Twitter

Dramatyczny film w internecie. Kilkulatek znęca się nad kotem

Film, na którym kilkuletnie dziecko znęca się nad kotem, ukazał się w internecie. Maluch dusi zwierzę, tłucze o ścianę i kanapę, a potem bezlitośnie rzuca. Wśród internautów rozgorzała dyskusja, a sprawę bada gdyńska policja.

Ci, którzy natrafili w sieci na film, nie szczędzą ostrych słów. Krytykowane jest zarówno zachowanie dziecka, jak i osoba, która film umieściła na popularnym portalu YouTube.
W opisie filmu, Sharki175, napisał: "Sami sobie odpowiedzcie na pytanie. Kto jest większym hardkorem. Kotobójca, czy kot, który to przeżył". Aktualnie po otwarciu strony z filmem wyświetla się komunikat "Ten film wideo został usunięty przez użytkownika".Kot kaskader

Na szczęście sprawą zajęła się już policja w Gdyni. Jak informuje Onet.pl, Dorota Podhorecka-Kłos z zespołu prasowego śródmiejskiej komendy mówi, że ustalenie prawdziwych danych osobowych filmowca amatora nie będzie sprawą prostą.

Musimy dotrzeć do osoby, która umieściła ten film w Internecie. W Polsce nie ma przedstawicielstwa serwisu YouTube, musimy więc zwrócić się do prokuratury, która międzynarodowymi kanałami zdobędzie dane, identyfikujące komputer tej osoby - wyjaśnia Podhorecka-Kłos.

Ustalenie, kto jest opiekunem małego sadysty znęcającego się nad kotem jest czasochłonne. Nie wiadomo też, czy osoba, która zamieściła dramatyczny film w sieci jest jego autorem. Ważne jest również, czy osoba kręcąca film jest pełnoletnia, czy nie. Dopiero to pozwoli mówić o ewentualnych zarzutach.

Sprawę policji naświetliło Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które internauci zasypali prośbami o interweniowanie w sprawie filmu. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara grzywny, ograniczenie albo pozbawienie wolności do lat dwóch.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Piotrze całkowicie się z Tobą zgadzam.
Powinno być obowiązkowe szkolenie rodziców. Wszak jak oni byli dziećmi też nikt ich nikt nie nauczył poprawnego zachowania. Przede wszystkim edukacja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziecko zawsze pozostanie dzieckiem. To rodziców trzeba pociągnąć do odpowiedzialności za niewłaściwe wychowywanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kabacki @MJK@
  • Kabacki @MJK@
  • 15.01.2011 21:39

Dziecko zapomniało o tym wydarzeniu zapewne zapomniało o tym już po dwóch dniach, macie prawo być wkurzeni na zwyrodniałego brata, bo gdyby chciał, to wynająłby tresowane dziecko, które powtórzyłoby historię, a on znowu by to nagrał i śmiałby się, ale znowu nie wińcie rodziców za małego, bo to się działo podczas ich nieobecności i zapewne nie mieli szansy nauczyć go postępować ze zwierzątkiem, ale to moje zdanie i prawdopodobnie jest większa szansa, że się mylę... Czyli w 100% możemy być pewni tylko tego, że ten 15-latek jest ''złą'' osobą (nazywajcie go po swojemu - według mnie to zwyrodnialec).

Komentarz został ukrytyrozwiń
mertek
  • mertek
  • 11.01.2011 16:12

ok, może to i małe dziecko, ale nie chcę wiedzić co z niego wyrośnie. I nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek w dzieciństwie maltretowała jakiekolwiek zwierzę bo od samego początku rodzice uczyli mnie szacunku do każdej żyjącej istoty. I według mnie ani 15-latek, ani 3-latek nie wyrośnie na dobrego człowieka!!! Już nie wspominając o tym kim są ich rodzice bo nie wierzę, że nie zdawali sobie sprawy z sadystycznych skłonności ich dzieci. Ten filmik jest tak szokujący, że brak mi słów i nie mam litości dla tego dzieciaka i jego brata!!! Już nie wspominając o ich rodzicach!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
majka123
  • majka123
  • 30.12.2010 23:47

ty xnieznajoma ty się ić leczyć jak można 3 -latka zamknać w poprawczaku chora jesteś
co do 15 - sto latka może ponieśc jakąś kare ale maluch co on jest winny jak on nie jest nawet dobrze świadomy że sika w majtki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kabacki @MJK@
  • Kabacki @MJK@
  • 30.12.2010 22:51

Zapomniałbym - Nie bierzcie mi [:żeńskie formy ludzkiego życia:] za złe mojego poniższego komentarza (''obalenie teorii'' lub ''jesteście poje... eee... głupie i nieczułe''... po co to wymieniłem?)... hmm... A no tak - Chciałem was zachęcić do patrzenia na każdą sytuację w poprawny sposób i bądźcie wobec mnie wyrozumiałe > sam jeszcze dorastam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kabacki @MJK@
  • Kabacki @MJK@
  • 30.12.2010 22:28

Rozumiem, że mogło to wydarzenie poruszyć wielu widzów, słuchaczy i czytelników, ale nie musimy tego tak agresywnie komentować. To dziecko nie było świadome, że robi źle, bo ono jeszcze było w etapie odróżniania zła od dobra, więc z negatywnym ocenianiem tego kilkulatka możecie sobie dać spokój - z resztą trzeba dostrzec, że ludzie cały czas się nad sobą znęcają, doprowadzają do przemocy, a kot to najmniejsza ofiara. Zajmijmy się tym 15-latkiem, bo (według mnie) to jego powinniśmy tu komentować - w końcu on już powinien być świadomy, że kot cierpi i zapobiec temu najlepiej głośno krzyknąć na małego, zabrać mu kota (sprawdzić stan kota, np: czy oddycha, czy nie złamał sobie czegoś), podejść do dzieciaka i dać mu klapsa dając do zrozumienia małemu, że źle zrobił i że nie powinien zbliżać się do zwierzątka, ale kamerzysta wolał przyglądać się na ''maluszka bawiącego się z kotkiem w duszenie i uderzanie o meble (nie czekajcie aż role kota i małego się zamienią, bo to znaczy, że tkwi w was żądza zemsty). Nie jestem żadnym nianiem (męską nianią, wymyśliłem to słowo), księdzem, czy obrońcą zwierząt, ale wiem kiedy zachować powagę, a ta sytuacja wymaga myślenia pod wpływem empatii DLA KAŻDEGO, a nie tylko kota. Dziecko na tym filmie też jest ofiarą, bo nie ma absolutnie żadnej możliwości do obrony, będzie atakowane w przyszłości za coś, czego nawet nie będzie pamiętać, a jedynie usłyszy od złośliwych rówieśników, którzy w podstawówce będą na tyle nieempatyczni, że nie dadzą mu z tym żyć przez 6 lat lub więcej (gimnazjum też jest niepoważne), a najprawdopodobniej popełni samobójstwo lub zginie z ręki nadwrażliwego obrońcę zwierząt... !!! Sami widzicie - wychodzi na to, że ludziom bardziej żal kogoś widocznie poszkodowanemu (kotu) niż człowieka o którym wystarczy przeczytać zdanie, aby zrozumieć, że przez komentatorów takich, jak my jest bardziej pokrzywdzone od kota. Czy ja jestem taki nudny, czy po prostu dobrze wychowany? Myślcie jak chcecie, ale ja chodzę dopiero do 2 gimnazjum, a podobno to najmniej poważna klasa, jednak, kiedy trzeba, mogę zrozumieć powagę sytuacji i po komentarzach poznaję, że piszą tu głównie dziewczyny w przedziale 12-15 roku życia i przyznam wam, że jesteście poje.... eee.... głupie i nieczułe. (obaliłem teorię ''szybszego dojrzewania dziewczyn od nas'' i mam nadzieję, że na podstawie mojego komentarza zmienicie swoje zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
megi
  • megi
  • 30.12.2010 19:14

to jest porąbane ze w tym wieku znęca sie nad zwierzętami moze było naćpany lub upity , , ,

Komentarz został ukrytyrozwiń
robi zgniłek
  • robi zgniłek
  • 30.12.2010 17:12

xnieznajoma,ale ty masz zryty beret.Nie wiem co brałaś,ale nie podawaj nikomu namiarow na twojego dilera.My nie jesteśmy chrzy tylko ty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
xnieznajoma
  • xnieznajoma
  • 30.12.2010 16:22

MOIM ZDANIEM POWINNI DAĆ BACHORA DO POPRAWCZAKA I TEGO 15-LETNIEGO TEZ ! A JAK 18 LAT SKOŃCZĄ NA RESZTĘ ŻYCIA DO WIĘZIENIA A TEGO MAŁEGO JESZCZE WZIĄC I PORZĄDNIE ZLAĆ NA KWAŚNE JABŁKO I TEGO 15 LATKA TEŻ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 MAM TO GDZIEŚ ŻE TO BACHOR KOTA TO TAK SAMO BOLI ! ZNĘCA SIE NAD NIM BO JEST WIĘKSZY A KOT JEST BEZBRONNY A SĄD MA TO GDZIEŚ ! JAKBY TEN MAŁY BIŁ CZLOWIEKA TO OD RAZU DO POPRAWCZAKA A JAK KOTA TO ZAJMUJĄ SIĘ CZYMŚ INNYM CO MYŚLĄ ŻE KOT Z GUMY ?? LECZCIE SIE I TEGO MAŁEGO 3 - LATKA I 15-LATKA DO PSYCHOLOGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 BO SĄ CHRZY !!!!!!!!! JAK MOŻNA TAK MALTRETOWAĆ ZWIERZĘ ? PRZECIEŻ ONE JEST BEZBRONNE I JESCZE NAPISAŁ ŻE KOT NIE UCIERPIAŁ PRZY TWORZEENIU !!!!!! ŻAL ......