Facebook Google+ Twitter

Drastyczna egzekucja amerykańskiego skazańca. "Nieudany eksperyment"

W Ohio w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy do wykonania kary śmierci wykorzystano nową mieszankę trujących substancji. Według świadków skazaniec umierał w konwulsjach przez 15 minut, wydając głośne dźwięki. Po tym incydencie dyskusja o karze śmierci znowu przybiera na sile.

 / Fot. CACorrections/domena publicznaJak informuje Gazeta.pl, 53-letni Dennis McGuire w 1989 roku zgwałcił i zamordował 22-letnią kobietę w 7. miesiącu ciąży. Do zbrodni przyznał się tuż przed egzekucją, w liście wysłanym do siostry swojej ofiary.

Karę śmierci wykonano w czwartek, przy użyciu nowej mieszanki trujących substancji, wcześniej nie stosowanej. Było to wymuszone przez obrońców praw człowieka, którzy zablokowali dostęp do substancji sprowadzanej z Europy. Jak relacjonują świadkowie egzekucji, po zastosowaniu trucizny, McGuire przez pięć minut pozostawał nieruchomy, a następnie przez ok. dziesięć minut głośno sapał i prychał, a jego brzuch unosił się i opadał w konwulsjach.

Przed wykonaniem wyroku, taki scenariusz przewidywał obrońca skazanego Allen Bohnert. "To nieudany, zadający ból eksperyment stanu Ohio" - komentował po egzekucji.

W 2013 roku w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono 39 egzekucji, w tym trzy w Ohio. W stanie tym na wykonanie kary śmierci czeka 138 osób. Pięć egzekucji ma zostać przeprowadzonych przy użyciu nowej trucizny, najbliższa już 19 lutego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Skoro mieszanka jest skuteczna (bo w końcu zmarł) no to w czym problem? To, że tak długo to trwało, to wina "obrońców" praw człowieka. Zmarły więzień zapewne był bardzo wdzięczny za ich interwencję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Straszna sprawa... biedny gwałciciel i morderca. Jak oni mogli go tak okrutnie potraktować?!

Trzeba go było posłać do norweskiego więzienia!

http://www.youtube.com/watch?v=01mTKDaKa6Q

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.