Facebook Google+ Twitter

Drastyczna wystawa "Stop aborcji". Co myślą o niej mieszkańcy Puław?

Współautorzy: Maciej Saran

Na placu miejskim im. Fryderyka Chopina w Puławach stanęła wystawa poświęcona zabiegowi aborcji. Czy tak drastyczne zdjęcia powinny być prezentowane w miejscach publicznych?

Wszystko za sprawą Fundacji PRO- Prawo do życia, która w swoim dorobku zorganizowała 200 wystaw w całym kraju. Szokujące bannery mówiące "STOP ABORCJI" przedstawiają martwe płody, sposoby "co zrobić z niechcianym dzieckiem" czy postać Adolfa Hitlera- nazistę, ideologa i zbrodniarza wojennego, który- jak wynika z plakatu zalegalizował aborcję 9 marca 1943 roku.

Skontaktowaliśmy się z Lubelskim oddziałem akcji Stop Aborcja

-Chodzi o to aby wystawa przyciągała jak największą ilość osób- by o aborcji mówić nie tylko w zamkniętych salkach- mija się z celem. Wystawa nie jest szkodliwa dla dzieci- rozstawiając wystawę nie zaobserwowałem żadnych reakcji somatycznych wśród dzieci i osób będących w tym czasie na placu- tłumaczy Krzysztof Kasprzak z Lubelskiego oddziału akcji Stop Aborcja.

Wystawa na placu miejskim potrwa do 7 maja.

Krótka relacja wideo, oraz reakcja mieszkańców na wystawę :


Galeria FOTO autorstwa Macieja Sarana- TUTAJ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

mikołajek
 • mikołajek
 • 26.04.2012 12:02

Tak zgadzam się z koncepcją aby tego typu zdjęcia w tego typu sprawach były prezentowane w przestrzeni publicznej.
POPIERAM !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Serdiuk
 • Serdiuk
 • 26.04.2012 10:17

A Chorążewiczowi wszystko się z jednym kojarzy... Żaaal...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Prawie każdy z rodziców oddałby swoje życie za życie dziecka - powiedziała." http://wiadomosci.onet.pl/kraj/martwa-kobieta-urodzila-blizniaki-to-byl-cud,1,5114863,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rooobert! Przecież aborcja to nie kwestia poglądów. Aborcja to morderstwo. A mnie chodzi o to abyśmy - jako ludzie cywilizowani - zadbali i o kobietę ciężarną i o jej płód. Medycyna jest na takim poziomie, że można sobie ona to pozwolić, żeby jedno i drugie, nie ucierpiało. Kwestia w tym, że na zaspokajanie swoich Huci, to my mamy i czas, i pieniądze i społeczne przyzwolenie. Życie człowieka, to nie tylko same przyjemności. Musimy ponosić konsekwencję swoich czynów. Uciechy cielesne nie powinny pociągać za sobą czynów, co do których istnieje podejrzenie, że są straszne. Kto jest w stanie, tak na dobre powiedzieć, że usuwane z łona matki dziecko, nie czuje bólu? Przecież co do tego pewności nie mamy. Zadbajmy o dobro dla obojga istot. Dlaczego to matka ma stać wyżej w hierarchii ważności, niż jej dziecko. Dlaczego to ona pierwej nie pomyślała, aby się zabezpieczyć, przed zajściem w ciążę? To nie są sprawy, ani proste, ani łatwe. Dlatego powinno się do nich podchodzić z wielką ostrożnością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytelnik Dzisiaj 16:20
@Panie Wink, zycze panu powodzenia w zmianie zawodu po ukonczeniu 60 roku zycia.
A przede wszystkim swietnej pamieci w wieku 67 lat, gdyż kazdy by ja chcial miec, lecz nie zawsze od niego zalezy.

Chcieć to móc. A co do pamięci, to uczyła mnie pani od matematyki będąca tuż przed emeryturą. Nigdy nie miała kłopotów ani z tłumaczeniem, ani z pamiętaniem jak kto się nazywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik
 • Czytelnik
 • 25.04.2012 16:20

@Panie Wink, zycze panu powodzenia w zmianie zawodu po ukonczeniu 60 roku zycia.
A przede wszystkim swietnej pamieci w wieku 67 lat, gdyż kazdy by ja chcial miec, lecz nie zawsze od niego zalezy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
aborcja
 • aborcja
 • 25.04.2012 15:26

Alicja Tysiąc, którą publicysta Tomasz Terlikowski porównał do hitlerowskiego zbrodniarza, żąda przeprosin i 130 tys. zł. Terlikowski skarży się, że lewacy próbują zmusić go do milczenia. Wcześniej proces wytoczyła mu Anna Grodzka.
Przeprosin, 100 tys. zł i 30 tys. na fundację Feminoteka żąda Alicja Tysiąc od publicysty Tomasza Terlikowskiego, który zarzucił jej "moralną obrzydliwość" i porównał do hitlerowskiego zbrodniarza Adolfa Eichmanna. Pozew w tej sprawie jest w sądzie.
Kilka lat temu Tysiąc chciała usunąć ciążę, obawiając się, że urodzenie dziecka może jej grozić utratą wzroku. Lekarze odmówili jej prawa do wykonania legalnej aborcji ze względów zdrowotnych. Po porodzie jej wzrok pogorszył się; przyznano jej pierwszą grupę inwalidzką. Kobieta złożyła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który przyznał jej 25 tys. euro zadośćuczynienia, zwracając między innymi uwagę na brak w polskim prawie możliwości odwołania się od decyzji lekarzy. Obecnie Tysiąc działa w organizacjach kobiecych, jest też stołeczną radną.
Powódkę dotknęły niedawne wypowiedzi Terlikowskiego, który w napisanej razem z Joanną Najfeld książce "Agata. Anatomia manipulacji", a także w innych wypowiedziach publicznych dotyczących kwestii aborcji, miał porównywać postępowanie powódki do postępowania hitlerowskiego zbrodniarza - ludobójcy Adolfa Eichmanna, wykonawcy planu tzw. Ostatecznego Rozwiązania Kwestii Żydowskiej, jak również do innych nazistów. Zarzucał jej też " moralną obrzydliwość " , piętnując w ten sposób jej zachowanie a także to, że występuje na drogę sądową przeciw osobom ją krytykującym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Judym
 • Judym
 • 25.04.2012 15:04

Jarosław Kaczyń­ski jest prze­gra­nym poli­ty­kiem i czło­wie­kiem ogar­nię­tym żądzą zemsty. Nie ma nic do stra­ce­nia, zacho­wuje się jak sza­le­niec, mówiący, "jeśli mam zgi­nąć, to gińmy razem, żeby­ście mnie popa­mię­tali… "
Ten afisz jest doskonałym odzwierciedleniem jak Hitler -teraz Jarosław Kaczyński - ciągnie za sobą śmierć .
Hitler wiedział ,że jest już przegranym dalej unicestwiał ludność niemiecką .
TERAZ TAK SAMO , jak zbrodniarz Hitler , ROBI Jarosław Kaczyński unicestwiając lud "Smoleński", a Polskę prowadzi do rozlewu polskiej krwi !
Kim jest Jarosław Kaczyński dla nas Polaków i Rzeczpospolitej Polskiej .
Jakiej jest narodowości Jarosław Kaczyński , a jaka podaje ?
Jakiego jest wyznania Jarosław Kaczyński , a podburza katolików na katolików i nas rodowitych Polaków .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakoś u nas nie mieli z tym problemu. Nigdy się nie zdarzyło żeby kogoś z kimś pomylili. Jak ktoś ma kłopoty z pamięcią i rozpoznawaniem ludzi, to może powinien po prostu zmienić zawód?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik
 • Czytelnik
 • 25.04.2012 13:09

Pan Wink pisze: "...jak ja chodziłem do szkoły wszystkie miały po 30 osób i jakoś nie było z tym problemu... "
Ja też nie, kiedy chodzilem. Bylo nawet fajnie: czlowiek nie byl czesto pytany, na klasowkach latwiej bylo odpisac, przy odpowiedzi wiecej ludzi podpowiadalo. Fajnie!
ale to inaczej wyglada ze trony nauczyciela, od ktorego oczekuje sie indywidualnego podejscia do ucznia, a on, biedak, ma klopot zapamietac jak ktory uczen sie nazywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.