Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24979 miejsce

Drastyczne zdjęcia już wkrótce na opakowaniach papierosów

W marcu tego roku na opakowaniach papierosów miały pojawić się drastyczne zdjęcia, ostrzegające przed skutkami palenia. Jednak minister zdrowia Bartosz Arłukowicz odłożył na razie decyzję, w sprawie nowego oznakowania paczek papierosów.

 / Fot. Fot.Marek Bachorski-RudnickiW ubiegłym roku, pod koniec września, komisarz unijny ds. zdrowia John Dali mówił, że na opakowaniach papierosów sam tekst ostrzegający o szkodliwości palenia to zbyt mało. Dodatkowo powinny pojawić się jeszcze rysunki, które będą obrazować szkodliwość palenia. Ten sposób miał zniechęcać szczególnie młodych ludzi do kupowania papierosów.

Unia Europejska proponuje, by wprowadzić duże, wizualne ostrzeżenia przed paleniem papierosów oraz znormalizować ich opakowania. Informacje o tym, co się ma na nich pojawiać i w jakiej formie, uzgodniono z przedstawicielami przemysłu tytoniowego oraz organizacjami zdrowotnymi. Na razie jednak trwają prace nad stworzeniem katalogu ostrzeżeń graficznych - podaje rynekzdrowia.pl.

W samej tylko Unii Europejskiej, według dostępnych danych, na choroby spowodowane paleniem choruje około 13 mln osób. Nałóg tytoniowy uśmierca rocznie 650 tys. mieszkańców Europy - tytoń może być przyczyną zapalenia oskrzeli, różnych chorób płuc, serca, infekcji, niewydolności układu krążenia, astmy i raka.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No właśnie, Pani Doroto, na kim?
Nie wiem, jak to wygląda w innych krajach, ale w Anglii już kilka lat temu były na paczkach "drastyczne zdjęcia". Niestety, ludzie są przyzwyczajeni do oglądania przeróżnych, makabrycznych "obrazków" - chociażby w filmach, Internecie... Tego typu zabieg napewno nie da zamierzonego rezultatu.
Podobnie było zresztą, z opisami, które od dłuższego czasu są drukowane na paczkach - ludzie się mieli ich przestraszyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
  • graK
  • 30.03.2012 10:10

Człowiek lubi sięgać po towar ładnie opakowany.
Załączona fotka nijak nie zachęca, więc może jednak...?....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na kim to zrobi wrażenie????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.