Facebook Google+ Twitter

Drastyczny spadek liczebności różowych delfinów!

W 2003 roku w wodach Hongkongu żyło 158 różowych delfinów, obecnie ich liczba spadła do 61. Dr Samuel Hung z Hongkongu uDolphin Conservation Society obwinia o to rząd Hongkongu i hałas wytwarzany przy budowie mostu Hong Kong-Zuhai-Macau.

 / Fot. South China Morning PostW 2003 roku w wodach Hongkongu żyło 158 różowych delfinów, obecnie ich liczba spadła do 61. Delfin różowy to lokalne określenie Chińskiego Delfina Białego (Sousa chinensis). Delfiny żyjące w wodach Hongkongu są różowe, ze względu na rozwinięty system naczyń krwionośnych, który im służy do termoregulacji.

Dr Samuel Hung z organizacji Hong Kong Dolphin Conservation Society obwinia za taki stan rzeczy rząd Hongkongu i hałas wytwarzany przy budowie mostu łączącego Hongkong z Zuhai i Makau.Mimo sprzeciwu społeczeństwa i wyraźnie negatywnego wpływu prac konstrukcyjnych na populację delfinów, budowa została podjęta z powodów politycznych w celu szybszej integracji Hongkongu i Makau z Chinami kontynentalnymi.

Nie bez znaczenia dla liczby różowych delfinów w Hongkongu było otwarcie portu lotniczego Chek Lap Kok, a tu sytuacja może jeszcze znacznie uleć pogorszeniu, biorąc pod uwagę zaawansowane plany budowy trzeciego pasa startowego.

W ochronę delfina różowego, oprócz Hong Kong Dolphin Conservation Society, aktywnie włączyło się ostatnio WWF Hong Kong. W niedawnych wyborach Miss Hong Kong TVB jeden z różowych delfinów o imieniu Ruby zgłoszony został do konkursu i choć kandydatura Ruby nie została zaakceptowana, to na Ruby nadal można głosować, wysyłając petycję do rządu Hongkongu i domagając się się przeznaczenia wód otaczających zachodnią części wyspy Lantau i wysp Soko na park wodny.

SCMP
http://www.hongkong.info.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.