Facebook Google+ Twitter

Dreamland wraca w rodzinne strony!

Dreamland - poznański zespół, który dość niedawno zaistniał na scenie muzycznej, zdobywa coraz większą popularność! Już 23 listopada zagra koncert w SQ Klubie w Słodowni Starego Browaru w Poznaniu!

Dreamland. Aut. Andrzej Grabowski"Ten styl powstaje z mieszanki, nalewamy składniki do szklanki. Robimy kawałki na czilałt, będziesz się po nich kiwał" - tymi słowami witają nas artyści na swojej stronie internetowej (www.dreamland.pl). Ich utwory to mieszanka: stylów, pasji, muzyki. Chciałoby się powiedzieć - mieszanka wybuchowa! I rzeczywiście! Połączenie stylów r'n'b, hip hop i funk razem z pasją i zaangażowaniem muzyków to prawdziwy wybuch energii.

Koncertowy skład Dreamland tworzą rap: Mc Hipolit, wokal: Ewa, gitara: Slow, klawisze: Jaco, drums: Zed Zed, bas: Mazur. Artyści mają już na swoim koncie mniejsze i większe sukcesy i stale się rozwijają. Jak sami mówią, kładą nacisk na „przekaz, przebojowość i profesjonalizm”. I chyba im udaje! Zespół zdobył popularność i uznanie nie tylko fanów, ale i krytyki. Zagrał w finale Vena Festiwal 2006. Wcześniej, za utwór "Uciec stąd" nominowany był do Festiwalu Top Trendy 2005 w Sopocie. Ich utwory, pełne zapału, przebojowe i ambitne, to odzwierciedlenie zaangażowania poznańskich muzyków! Nowatorskie brzmienia i aranżacje zaskakują i ...intrygują!

Muzycy sami dbają o własną promocję. Produkują gadżety, redagują stronę internetową, organizują koncerty. Zrezygnowali z pomocy menadżera, ale mimo to udało im się znaleźć wytwórnię, która już na początku przyszłego roku wypromuje ich krążek. Jest to połączenie pasji i ogromnego wysiłku, jaki musieli włożyć w przygotowanie płyty. Oprócz muzyki, większość z nich ma bowiem jeszcze swoje "drugie" życie, normalną prace, rodzinę, znajomych. Mimo to znajdują czas i chęci, aby realizować się na scenie i walczyć o kilka minut na antenie publicznej rozgłośni radiowej.
Internauci jednak już dzisiaj wiernie dopingują swoich idoli. Na forach i postach nie szczędzą pochwał zespołowi:

Dreamland. Aut. Anna
Rogaczewska"Te różne temperamenty i fascynacje członków poznańskiego zespołu sprawiają, że Dreamland to prawdziwy tygiel stylów, który aż kipi energią i miłością do żywego grania" - pisze w jednym z postów "fanka Dreamteamu". "Muzycy poruszają się w niezwykle popularnych obecnie klimatach hip-hopu. Chcą być oryginalni i dlatego korespondują też z r`n`b i elementami rytmicznymi funka. Wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat zachęcający do niekończącej się zabawy." - czytamy natomiast w jednej z darmowych poznańskich gazet. Jedno jest pewne! Dreamland zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Na ich koncerty ustawiają się kolejki, a wszyscy z niecierpliwością oczekują na ich płytę.

W prawdziwej gorączce "przed koncertowej" udało mi się porozmawiać z organizatorem koncertu w Poznaniu i jednocześnie gitarzystą zespołu - Maciejem Syroczyńskim:

Dawno was nie było w Poznaniu. Dlaczego? Czyżby zawiedli fani?
– Skupialiśmy się na skończeniu płyty. To był nasz cel nr jeden. Poza tym, chyba nie ma sensu koncertować za dużo w mieście, w którym ludzie już nas znają. Koncertowaliśmy za granicami naszego miasta. Myślę, że dwa koncerty rocznie w jednym mieście, to w sam raz. A płyta już skończona i pierwsze ruchy wydawnicze zostały poczynione. Liczymy na płytę na początku przyszłego roku.

Ponoć szykują się pewne zmiany w zespole? Czy w Poznaniu zobaczymy nowy skład Dreamland?
– Tak, mamy nowego basistę, to P-bass - Piotr Mazurek. To świetny muzyk, dobry człowiek. Mam nadzieję, że współpraca będzie się nam dobrze układała.

Ale zmiany w zespole nie oznaczają zmian w muzyce?
– Nie, absolutnie nie. Choć może... Ale na lepsze oczywiście!

To znaczy? Usłyszymy w Poznaniu coś nowego?
– Gramy muzykę dynamiczną i niebanalną, tego nigdy nie zmienimy! Będzie utwór, który w Poznaniu grany był tylko raz, to "After the show". Będzie też mało znany "Czubek nosa". Mamy w zanadrzu jeden nowy kawałek, ale nie wiem, czy będzie przygotowany na 100 proc. na koncert. Postaramy się w każdym razie!

Tak więc czekamy z niecierpliwością! Muzykom życzymy wytrwałości i dalszego zapału do pracy, a wszystkich serdecznie zapraszamy na koncert do Poznania!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.