Facebook Google+ Twitter

Dreamlinery uziemione przynajmniej do lata!

Władze PLL LOT musiały zaakceptować fakt, że dreamlinery nie rozpoczną lotów wcześniej niż latem. Dlatego wynegocjowały przedłużenie umów leasingowych Boeingów 767. Niestety na mało korzystnych warunkach.

Władze PLL LOT musiały zaakceptować fakt, że dreamlinery nie rozpoczną lotów wcześniej jak latem. / Fot. Mariusz MichalakJak zapewniał Tomasz Balcerzak z PLL LOT, pasażerowie będą mogli rezerwować bilety na loty dreamlinerem najwcześniej latem. Wieści napływające od Boeinga nie są optymistyczne. Jeden z wariantów zakłada, że uziemiony w USA dreamliner zostanie sprowadzony do kraju w kwietniu. Nie oznacza to, że zacznie wykonywać rejsy. Drugi mniej optymistyczny scenariusz jest taki, że Boeingi 787 zaczną wykonywać regularne rejsy dopiero jesienią.

Obecnie trwają loty testowe, a w laboratoriach wciąż badane są akumulatory. "Kiedy zakończą się ich testy w locie, zostaną zainstalowane specjalne czujniki i obudowy, które odizolują je od środowiska zewnętrznego, by z wyprzedzeniem wiedzieć o możliwości pojawienia się problemów. Japończycy wyprodukują udoskonalone akumulatory w ciągu kilku tygodni. W pierwszej kolejności będą montowane w modelach, które już zostały oddane" - wyjaśniał w rozmowie z TVN24 Balcerzak.

W celu zapewnienia płynności operacji, władze LOT-u przedłużyły właśnie kończące się w marcu umowy leasingowe na wysłużone Boeingi 767. Początkowo ich właściciele zażądali dwukrotnie wyższej raty. Po włączeniu się do rozmów Boeinga udało się ją obniżyć. Okazało się jednak, że czas leasingowania nie może być krótszy niż sześć miesięcy.

"Jeśli dreamlinery wrócą wcześniej, niż się spodziewamy, to będzie bardzo dobrze. Ale w obecnej sytuacji, aby funkcjonować, nie mogliśmy uwzględnić tych maszyn nawet na letniej siatce połączeń" - zaznacza Balcerzak. Władze przewoźnika nie podjęły jeszcze decyzji o ewentualnym wystąpieniu na drogę sądową przeciwko Boeingowi.

Maszyny zostały uziemione po tym jak w styczniu w Bostonie, podczas postoju, na pokładzie B787 linii Japan Airlines zapalił się akumulator w przednim przedziale. Jego ugaszenie zajęło strażakom 40 minut. W innym japońskim dreamlinerze, zestaw akumulatorów uległ awarii. W kokpicie pojawił się dym, a maszyna musiała awaryjnie lądować. Okazało się, że z jednego z ogniw wylały się chemikalia.

Czytaj więcej na temat awarii dreamlinerów:

To nie akumulatory były powodem awarii dreamlinerów
Boeing wstrzymuje dostawy dreamlinerów. Maszyny dla LOT-u niepewne
Akumulatory ze zdolnością do samozapłonu uziemiły dreamlinera
"Dreamlinery nie polecą, dopóki nie będzie pewne, że są bezpieczne""

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

@Grzegorz Wink. Dziękuję za odpowiedź . Wnioskuję, że LOT zamówił Chińszczyznę.
Jadło Chińskie jest , smaczne pożywne, tanie i jest tego dużo. Chińskie potrawy nikomu nie zaszkodziły.

Podróby i tandeta made i USA szkodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Owszem znam. - Nic nie ma wspólnego. Te samoloty zamówiły firmy z całego świata, a ich kiepska jakość wynika ze zjawiska "outsourcingu".
Przedtem Boening robił wszystko sam, a teraz żeby było taniej każdą część zamówili gdzie indziej. Okazało się w międzyczasie, że firmy które miały produkować dla nich części zleciły to jeszcze mniejszym i ogólnie wyszedł jeden wielki bałagan dający w efekcie multum usterek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink. Zadałeś pytanie. Znasz odpowiedź?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co to ma wspólnego z faktem, że produkująca od dziesięcioleci świetne samoloty firma nagle wypuściła niedopracowany model?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla polskiej armii można było zakupić myśliwce: Grippen, Mirage.
ZAKUPIONO F-16 - decyzja polityczna.Tylko dla kogo korzystna!

Do polskiego przewoźnika LOT można było zamówić samoloty pasażerskie Airbus.
Wzięto w leasing: Dreamlinery - decyzja polityczna. Tylko dla kogo korzystna!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybierałeś, głosowałeś na jedynie słusznych to tak masz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciągle nam Polakom politycy wystawiają rachunki. Polityczne decyzje nam Polakom czkawką się odbijają.
Irak, Afganistan , tarcza antyrakietowa, F-16, więzienia CIA w Polsce, a ile jeszcze nie znamy tych "osiągnięć" .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.