Dreszczowiec z happy-endem. Start Lublin pokonał Górnika Wałbrzych

Koszykarze MKS Olimp Start Lublin pokonali w meczu I ligi koszykarskiej Górnika Wałbrzych 75:74.

Przed spotkaniem kibice zgromadzeni w hali MOSiR w Lublinie, powitali zawodników Startu dużymi brawami.

Mecz od samego początku układał się źle dla zawodników z Lublina. Inicjatywa od pierwszej minuty była po stronie "biało - niebieskich". Koszykarze z miasta z zielonym dębem w herbie grali bardzo skutecznie w ataku. Obrona także była mocnym punktem Górnika. Zawodnicy Startu mieli duże problemy z wypracowaniem sobie dobrych akcji podkoszowych. Momentami Lublinianie zbliżali się punktowo do przeciwników, jednak koszykarze Górnika grali wtedy jeszcze bardziej skutecznie i ponownie odskakiwali miejscowym na kilka punktów.

Po dwóch kwartach goście prowadzili 38:28. Trzecią kwartę minimalnie wygrał Start, jednak nadal podopieczni Dominika Derwisza popełniali sporo błędów. Początek czwartej odsłony należał także do zespołu z Wałbrzycha, który wyszedł na wysokie prowadzenie 49:64. Wtedy trener Startu, Dominik Derwisz poprosił o przerwę dla swojego zespołu.

Po "czasie" w zespole MKS Olimp Start Lublin nastąpiło przebudzenie. Koszykarze z Lublina zagrali zdecydowanie lepiej, zarówno w ataku jak i w obronie. Gdy na tablicy wyników widniał rezultat 69:71, celną "trójką" popisał się obrońca MKS - Adam Myśliwiec. Po chwili, również celnym rzutem zza linii 6,75 odpowiedział Marcin Sterenga. Przy stanie 72:74, na 10 sekund przed końcem spotkania, ponownie za 3 trafił Adam Myśliwiec, dając Startowi drugie w meczu prowadzenie, oraz, jak okazało się później, zwycięstwo, bowiem zawodnicy z Wałbrzycha nie zdołali już zdobyć punktów.

Przez całe spotkanie w zespole MKS Olimp Start Lublin błyszczał kapitan, Tomasz Sikora. Rozgrywający z Lublina zdobył w całym meczu aż 21 punktów. Niestety, przez ponad 30 minut meczu brakowało mu zdecydowanego wsparcia ze strony partnerów. Lublinianie zagrali bardzo dobrze całym zespołem dopiero w czwartej kwarcie, co zaowocowało jednopunktowym zwycięstwem.

MKS Olimp Start Lublin - Górnik Wałbrzych 75:74 (17:18, 11:20, 21:19, 26:17)

Start Lublin : Sikora 21, Myśliwiec 19, Aleksandrowicz 10, Kwiatkowski 8, Kowalski 7, Łuszczewski 5, Prażmo 4, Ł.Jagoda 1, P.Jagoda 0.

Górnik Wałbrzych : Ustarbowski 20, Sterenga 16, Jakóbczyk 10, Kietliński 8, Nitsche 7, Józefowicz 7, Wróbel 4, Pieloch 2.