Facebook Google+ Twitter

Droga coraz bliżej Rospudy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-12 07:42

Drogowcy nie przestrzegają ustaleń w sprawie budowy obwodnicy Augustowa - pisze "Gazeta Wyborcza". Zaledwie 400 metrów od obszaru Natura 2000 i doliny Rospudy koło Augustowa powstaje gigantyczny wiadukt, który - jeśli trasa obwodnicy ulegnie zmianie - będzie niepotrzebny.

Gazeta przypomina, że zgodnie z ustaleniami ze stycznia, prace budowlane na tym terenie miały przebiegać wyłącznie w czterokilometrowym fragmencie wspólnym dla wszystkich propozycji - czyli na przedmieściach Augustowa. Decyzja co do ostatecznej lokalizacji trasy miała zapaść w ciągu najbliższych miesięcy. Według nieoficjalnych informacji "Gazety Wyborczej" podlaski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg działa bez porozumienia ze stołeczną dyrekcją.

O pracach w pobliżu chronionych bagien nie wie nic szefowa gabinetu politycznego ministra środowiska Joanna Maćkowiak-Pandera. Twierdzi, że jeszcze niedawno Ministerstwo Infrastruktury i drogowcy zapewniali, że budowę wstrzymano. Joanna Maćkowiak-Pendera dodała, że jej resort zamierza domagać się od drogowców wyjaśnień w tej sprawie.

Więcej na temat budowy kontrowersyjnej drogi w "Gazecie Wyborczej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Standardowa metoda faktów dokonanych!!! Ciekaw jestem co na to prokuratura - przecież to marnotrawstwo publicznych pieniędzy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.