Facebook Google+ Twitter

Droga do Morskiego Oka zostanie zamknięta

Wielkimi krokami zbliża się remont jednej z najpopularniejszych tras wycieczkowych w Tatrach. Już od 1 września droga dla turystów do Morskiego Oka zostanie zamknięta.

Morskie Oko / Fot. Anna KusakRemont może potrwać nawet dwa miesiące. Droga, o której mowa nie była remontowana od ponad 30 lat. Remont i zamknięcie drogi będzie ciosem dla Fiakrów, którzy w sezonie zarabiają wożąc ludzi wozami konnymi do Morskiego Oka. Najpierw przewidywano, że droga zostanie zamknięta już 20 sierpnia, jednak fiakrzy Fiakrzy wożący turystów drogą do Morskiego Oka. / Fot. Tomasz Gryszczukwymogli opóźnienie tego remontu do końca wakacji.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Zakopanego, część remontów już trwa. Na zagrodzonych odcinkach ruch pieszy i kołowy odbywa się wahadłowo. Natomiast przejazd jest dopuszczalny tylko dla pojazdów służbowych i wozów konnych. Zezwolenia dla innych pojazdów nie są wydawane.

Turyści często czekają w kolejkach na przyjazd wozów. / Fot. Tomasz GryszczukOd 1 września cała droga od Wodogrzmotów Mickiewicza dla ruchu pieszego i kołowego zostanie zamknięta. Można będzie przejść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i Doliny Pięciu Stawów Polskich, stamtąd przez Świstówkę można się będzie dostać do Morskiego Oka. Jednak trasa ta będzie o wiele dłuższa i trudniejsza.

Morskie Oko jest jednym z największych i najbardziej znanych jezior w Tatrach. W sezonie odwiedza je nawet 10 tys. osób dziennie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Plus za ładne zdjecia oraz jest info :)

Niech zajma sie tez ta złodziejska polityką ekonomiczna, ktorą realuzuja osoby swiadczace usługi podwozenia na Morskie Oko koniami (50 zł w jedna strone) :) Jak juz robia remont, niech umozliwia za DARMO (np.z publicznych pieniedzy, ktore rzekomo generuje wzrost gospodarczy w tym rejonie) przejazd osobom na miejsce specjalnym srodkiem transportu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za informację

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za ciekawą informacje ubarwioną zdjęciami.
Oj utrudni to zycie turystom, no ale remoty też są potrzebne, ba nawet niezbędne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.