Facebook Google+ Twitter

Droga do szczęścia. Recenzja książki Jeanette Winterson

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-01-13 18:38

"Dążenie do szczęścia jest bardziej nieuchwytne; trwa cale życie i nie przyświeca mu cel (...) To dążenie to nie jest wszystko albo nic - to wszystko i nic. Jak każda opowieść o poszukiwaniach." (Jeanette Winterson)

 / Fot. okładka książki Jeanette Winterson jest wybitną brytyjską pisarką i feministką, autorką powieści, esejów i tekstów krytycznych. Jej twórczość była wielokrotnie doceniana przez czytelników i jury: w 1985 roku "Nie tylko pomarańcze" uhonorowano Nagrodą Whitbreada za najlepszy debiut powieściowy, w 1987 roku "Namiętność" zdobyła John Llewellyn Rhys Memorial Award, a w 1989 roku "Płeć wiśni" otrzymała nagrodę E.M. Fostera American Academy and Institute of Arts and Letters.

W Polsce Wydawnictwo REBIS opublikowało jej najbardziej znane utwory, m.in. "Nie tylko pomarańcze", "Namiętność", "Płeć wiśni", "Podtrzymywanie światła", "Kamiennych bogów" oraz "Sztukę i kłamstwa", a 23 października 2012 roku ukazała się kolejna jej książka "Po co ci szczęście, jeśli możesz być normalna"? Jej premiera zbiegła się z wizytą Jeanette Winterson w Krakowie, podczas Festiwalu Conrada, które jest jednym z najważniejszych w Europie wydarzeń poświęconych literaturze.

"Po co ci szczęście, jeśli możesz być normalna?" nie jest lekturą lekką, łatwą i przyjemną. Nie da się jej czytać jednym tchem. Nie można też o niej zapomnieć po przeczytaniu. Opisana w niej historia zapada głęboko w pamięć. Tak samo jak słowa, które są zarazem tytułem książki i które autorka usłyszała od swojej mamy. Mogą one dziwić i szokować. Przecież każda matka pragnie szczęścia dla swojego dziecka. Czy coś zmienia fakt, że je przysposobiła?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.