Facebook Google+ Twitter

Droga ekspresowa z Wrocławia do Warszawy powstanie za 7 lat

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-07-07 12:12

Nie dopuszczam myśli, żeby obwodnica autostradowa Wrocławia nie powstała w 2008 roku – mówi Jerzy Polaczek, minister transportu w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.

O prawdopodobnym opóźnieniu w budowie tej trasy poinformował przed dwoma tygodniami właśnie premier. Powodem miały być kłopoty ze zbyt rygorystycznym prawem ochrony środowiska. Żeby starać się o pozwolenie na budowę, drogowcy muszą zatwierdzić absurdalnie szczegółowy raport na ten temat. – Wniosek dotyczący obwodnicy złożyliśmy przed dwoma dniami. Ale aż do dziś żadne dokumenty złożone w tym roku nie wróciły do nas z Ministerstwa Ochrony Środowiska – mówił Jacek Oszytko, szef wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Minister Polaczek obiecał, że wniosek dotyczący obwodnicy nie utknie w ministerstwie.
– Ta obwodnica jest jednym z priorytetów i będę osobiście monitował u szefa resortu ochrony środowiska, żeby nie czekał ani dnia dłużej niż to niezbędnie konieczne – deklarował Jerzy Polaczek, który winą za kłopoty ze zbyt rygorystycznym prawem ochrony środowiska obarcza rządy SLD. Prawo obiecuje zmienić już w przyszłym roku.

Na tym kończą się, niestety, dobre wiadomości. Zdaniem Jerzego Polaczka dotrzymanie obietnic poprzedników i wybudowanie drogi ekspresowej do Warszawy przed 2013 rokiem jest niemożliwe. – Wszystko musimy robić praktycznie od nowa. Nie obiecam czegoś, czego bym nie dotrzymał, a w tym przypadku przyspieszenie oddania od użytku całości trasy wymagałoby cudu – stwierdził minister.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Obwodnica to dobry pomysł, ale troche za długo na nią czekać !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli można mieć pewność, że obwodnica powstanie do roku 2013, a datę otwarcia drogi ekspresowej będzie ogłaszał już kolejny minister :D. Podobnie jak i nowy wspaniały projekt rozbudowania sieci autostrad, który mogę na ochotnika wykonać, bo i tak się do niczego nie przyda... Dlaczego każda kolejna ekipa mówi, że zmieni prawo, żeby budować można było łatwiej i szybciej, a żadna tego nie robi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.