Facebook Google+ Twitter

Droga jest prosta – Joe Vitale w Polsce (wideo)

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-15 20:47

Mówią o nim guru biznesu, choć w swoim życiu nie zawsze był na górze. Pod koniec czerwca nasz kraj odwiedził Joe Vitale, amerykański biznesmen, który wymyślił prawo przyciągania w biznesie.

W trakcie ośmiogodzinnego spotkania pokazywał Polakom, jak skutecznie zarabiać pieniądze. Organizatorem spotkania było wydawnictwo Złote Myśli, które nie bez powodu zaprosiło właśnie jego.- Joe Vitale przeszedł bardzo długą drogę: od bycia bezdomnym do bycia milionerem - mówi Marcin Kądziołka, prezes wydawnictwa Złote Myśli: - Posiada wiele samochodów, odniósł niebywały sukces. I to inspiruje ludzi, którzy też pragną, żeby mieć pieniądze, żeby zdobywać rzeczy, których pragną. Z drugiej strony, Joe Vitale przeszedł też bardzo długą drogę duchową, przez wiele różnych systemów wierzeń, był w sektach, szukał drogi dla siebie. I wydaje się, że tę drogę odnalazł. Swoim doświadczeniem dzieli się z ludźmi. Garną się do niego, żeby uszczknąć nieco tej jego wiedzy i też się czegoś dowiedzieć.

Informacje, które przekazuje Vitale, dla każdego z nas mogą być oczywiste, jednak u wielu taka dawka wiedzy powoduje przypływ energii do działania! Uczestnicy szkoleń z jego udziałem reagują entuzjastycznie:

- Wrażenia są fantastyczne! Jestem bardzo zadowolona, że tu przyszłam, bo przed chwilą, w ćwiczeniu, które było, odkryłam jedno z moich ograniczeń - stwierdza Ewa Folej, uczestniczka czerwcowego szkolenia. - Zdałam sobie sprawę, że wszystkie ograniczenia są naprawdę w nas. Ale konkretnie to we mnie, w Ewie. W trakcie tego ćwiczenia pomyślałam sobie takie marzenie: 30 tysięcy. A kolega trzy krzesła dalej powiedział "trzy miliony"! I mnie zatkało, bo uświadomiłam sobie, że ograniczenia, jedyne jakie mam w życiu, są we mnie, i że to ja sama je sobie stawiam. Dobra wiadomość jest więc taka, że skoro to ja stawiam te ograniczenia, to mogę je zmienić.

- Takie szkolenia są ważne, bo pomagają zdobyć nową perspektywę, inna niż ta, do której przyzwyczailiśmy się od dziecka. Jesteśmy wytrenowani, zaprogramowani, że nasze powodzenie zależy od przypadku, od układów od czegoś na zewnątrz. Te szkolenia uczą, że sukces i osiąganie tego, czego ludzie pragną, zależy od nich samych, od tego, jak myślą i jak działają - uważa Andrzej Batko, dyrektor Instytutu Neurolingwistyki.

Podobnego zdania jest Joe Vitale, który zdaje sobie sprawę, że często mówi o rzeczach oczywistych, przyznaje jednak, że tego typu spotkania są potrzebne do odblokowania pewnych naszych przyzwyczajeń!

- Innymi słowy, podstawy, których uczę ja i inni nauczyciele, są proste - mówi Vitale. - Niestety, ludzie wszystko komplikują i teraz czują się niekomfortowo, kiedy pokazuję jak prosta jest droga. To nie jest dla nich naturalne. Ale kiedy zaczną wcielać w życie te proste reguły i wykonywać je, niejako z marszu staną się one naturalnie drugą ich naturą i z czasem zaczną się zastawiać dlaczego tego wcześniej nie zauważali.

Joe Vitale jest także autorem wielu książek, pomagających ludziom w prowadzeniu własnych biznesów. Skad bierze się sukces tych książek?

- Książki Joego Vitale napisane są prostym językiem, trafiają praktycznie do każdego odbiorcy – uważa Wacek Nalepka z wydawnictwa Helion. - Znalazł w stanach miliony zwolenników i czytelników, podobnie jest w Polsce. Wydaliśmy już kilkanaście jego książek, cieszą się ogromną popularnością i powodzeniem.

Po spotkaniu każdy uczestnik mógł spotkać się z guru biznesu i otrzymać dedykację. Sam Vitale jest bardzo zadowolony z wizyty w naszym kraju:

- Kocham Polskę, to mój trzeci pobyt w tym kraju. Chcę tu odpocząć, planuję na pewno jeszcze trochę pozwiedzać. Ludzie tutaj są wspaniali, jedzenie fantastyczne. Nie mogę powiedzieć niczego lepszego.

Ze spotkania ukaże się specjalne wydawnictwo DVD dla tych, którzy nie mogli wziąć w nim udziału. Więcej informacji na www.vitale.pl.

Tomasz Słodki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.