Facebook Google+ Twitter

Droga krajowa S8. Najdroższy i największy bubel

10,4 km drogi krajowej S8 kosztowało 2 mld 270 zł, czyli 218 mln zł za kilometr. Trasa pozostawia jednak wiele do życzenia. Pęknięcia jezdni, czy nierówna powierzchnia, to tylko część usterek na najdroższej trasie w Polsce.

Włodzimierz Bilski, dyrektor kontraktu z konsorcjum wykonawczego, obiecuje w życiuwarszawy, że pojedzie i zobaczy wszystkie usterki na drodze. Podkreśla, że naprawy zaczną się, gdy tylko zrobi się ciepło.

Rzeczniczka mazowieckiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska, stwierdza, że szczeliny (a nie pęknięcia) na łączeniach technologicznych pojawiły się z powodu niewłaściwego wykonania.

Droga została odebrana warunkowo. GDDKiA odebrała ją w styczniu. Jednak na drodze jest wiele usterek i niedociągnięć. Niska jakoś warstw bitumicznych ("za mało asfaltu w asfalcie"), to jedno z najważniejszych uchybień.

Najwięcej zastrzeżeń mają kierowcy, którzy narzekają na wytarte pasy ruchu. Paweł Kołakowski z Bemowa pyta czy pasy są malowane farbą z marketu, że po dwóch miesiącach praktycznie ich już nie widać.

Na to zastrzeżenie odpowiada Włodzimierz Bilski, twierdząc, że oznakowania są tymczasowe, a wiosną pasy będą wyklejone z masy chemoutwardzanej (które będą miały wysoką trwałość). Ludzie, którzy zetknęli się już z tą trasą, wytykają również grudki w wierzchniej warstwie masy bitumicznej tzw. rakowiny. Dzieje się tak, kiedy asfalt na plac budowy dociera zimny.

Natomiast w rejonie Szeligowskiej i Warszawskiej zbiorniki retencyjne są oddalone dwa metry od domów, a powinny minimum osiem metrów. Przez to uchybienie mieszkańcy w piwnicach mają wodę.

"Wykonawcy bezkarnie mogli nie dotrzymywać standardów. Przez lata inwestorzy byli więc oszukiwani. Nowa trasa powinna wytrzymać bez remontu minimum dziesięć lat" - możemy przeczytać w życiewarszawy.

Wszystkie usterki będą naprawiane na koszt wykonawcy - oznajmił Marcin Hadaj z GDDKiA i dodał, że prowadzą rozmowy, aby wydłużyć gwarancję z dwóch do pięciu lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.