Facebook Google+ Twitter

"Droga Molly" – czasem trzeba się zgubić, żeby odnaleźć właściwą drogę

Młoda Irlandka, Molly, przyjeżdża jesienią do Polski, do Wałbrzycha. Poszukuje chłopaka, Marcina, z którym spędziła jedną noc. Wie tylko, że jej wybranek pracuje w kopalni.

Zakochana dziewczyna, nie znając języka ani polskich realiów, nie ma łatwego zadania. Tym bardziej, że na miejscu okazuje się, że kopalnie w okolicy są od dawna nieczynne. Ludzie, których spotyka, nie są skłonni do pomocy, a często traktują ją z pogardą i cynizmem. A jednak Molly nie poddaje się i uparcie szuka ukochanego.


"Droga Molly" to debiut fabularny Emily Atef. Reżyserka urodziła się w rodzinie francusko-irańskiej. Mieszkała w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii. To chyba właśnie dzięki kosmopolitycznym doświadczeniom udało się jej zrobić film, w którym zderzają się dwa światy, dwie kultury, różne światopoglądy, a mimo to wszystko jest niezwykle harmonijne i uzupełnia się nawzajem.

Reżyserka wybrała na miejsce akcji Wałbrzych. Miasto pokazała jako prowincjonalne, szare, brudne i niegościnne miejsce. Uważny obserwator dojrzy jednak odrobinę poezji w rozpadających się kamienicach, wyremontowanym rynku, czy mokrych od deszczu, oświetlonych miękkim światłem latarni uliczkach.

Jednak najmocniejszym atutem filmu jest kreacja Mairead McKinley, grającej tytułową bohaterkę. To na niej skupia się przez cały czas uwaga widza, a mimo to ani przez moment nie jesteśmy znudzeni. McKinley gra naturalnie, nie stara się być piękna czy atrakcyjna. Jest po prostu Molly, młodą dziewczyną, zdeterminowaną, aby odnaleźć mężczyznę, którego kocha. Wbrew rozsądkowi i okolicznościom, wbrew ludziom, którzy ją zniechęcają. Uparcie chce zrealizować cel, po który przyjechała do Polski – chce znaleźć Marcina. Jednak czy na pewno? A może poszukuje bardziej siebie samej?

"Droga Molly" to ciepły, intymny i kameralny film o ludziach, uczuciach, poznawaniu siebie, a także o tym, że miłość chodzi najróżniejszymi ścieżkami i zazwyczaj zaskakuje nas w najmniej spodziewanych momentach.

W pozostałych rolach wystąpili znani polscy aktorzy, m.in. Adrianna Biedrzyńska, Jan Wieczorkowski, Robert Gonera i Mirosław Baka.


Premiera 23 marcaWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Recenzja brzmi zachęcająco ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.