Facebook Google+ Twitter

„Droga przyszła mamo”. Wzruszające wideo

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, lecz także obchodzony co roku Światowy Dzień Osób z Trisomią 21, czyli zespołem Downa. Dania ma swój „pomysł’ jak sprawić, by niepełnosprawne dzieci w ogóle się nie rodziły.

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, lecz także obchodzony co roku Światowy Dzień Osób z Trisomią 21, czyli zespołem Downa.

W krótkim, chwytającym za serce filmiku, dzieci dotknięte tą chorobą zapewniają przyszłą mamę, że jej dziecko może żyć normalnie, pracować, być szczęśliwe. Wideo doczekało się ponad 4,5 miliona odsłon.

Tymczasem, jak informuje Newsweekhttp://swiat.newsweek.pl/dania-krajem-wolnym-od-zespolu-downa--to-przez-aborcje,79700,1,1.html, Dania ma swój „pomysł’ jak sprawić, by niepełnosprawne dzieci w ogóle się nie rodziły

Otóż, okazuje się, że po 2004 roku, kiedy to duńska służba zdrowia zaczęła refundować wszystkim kobietom w ciąży badania prenatalne pod kątem wystąpienia zespołu Downa, coraz więcej przyszłych matek decyduje się na aborcję.
Według duńskiej gazety "Berlingske", liczba nowych przypadków maleje w Danii o 13 proc. rocznie. Aż 99 proc. ciąż z diagnozowanymi zaburzeniami chromosomów jest przerywanych. Gazeta twierdzi, że po 2030 r. w Danii przestaną się rodzić dzieci z zespołem Downa.

Temat jest mocno kontrowersyjny. Opinie są podzielone. „ To fantastyczne osiągnięcie, że liczba noworodków z zespołem Downa jest zbliżona do zera” - twierdzi prof. Niels Uldbjerg, badacz etyki lekarskiej ze Szpitala Uniwersytetu w Aarhus, ale jednocześnie Ulla Brendstrup, matka dziecka z zespołem Downa pyta „Co będzie w przyszłości? Czy będziemy eliminować dzieci z powodu cukrzycy?”

http://www.youtube.com/results?search_query=dear%20future%20mum&sm=3

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.