Facebook Google+ Twitter

Droga z Mrągowa do Olsztyna priorytetową inwestycją

Mrągowianie i turyści szybciej i wygodniej będą przemieszczać się po Ziemi Mrągowskiej, bo doczekają się obwodnicy - krajowa "szesnastka" została wpisana na listę priorytetowych inwestycji unijnego programu "Infrastruktura i Środowisko".

To dobra wiadomość dla mieszkańców i odwiedzających powiat mrągowski turystów – zbyt duże natężenie ruchu na "szesnastce" często zniechęca do podróży. Kilka tysięcy pojazdów dziennie przejeżdżających przez Mrągowo, to jeden z najbardziej dokuczliwych dla mrągowian i turystów skutków nadmiernie eksploatowanej drogi z Mrągowa do Olsztyna. Jej realizacja jest coraz bliższa. Na liście projektów kluczowych, planowanych w najbliższym czasie inwestycji ministerstwo umieściło remont drogi nr 16 od Olsztyna aż do Augustowa.

Początkowo sfinansowana miała być przebudowa odcinka między Ostródą a Mrągowem, razem z południową obwodnicą Olsztyna. Teraz okazało się, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaplanowało pieniądze na remont prawie dwa razy dłuższego odcinka.
– Dostaliśmy więcej, niż chcieliśmy – mówi marszałek Jacek Protas.

Sprawa przebudowy "szesnastki", szkieletu komunikacyjnego Warmii i Mazur, ciągnie się od lat. Powstało Stowarzyszenie "Szesnastka", do którego należy również Mrągowo, które prowadzi skuteczny lobbing - dzięki temu inwestycja znalazła się na liście rządowego programu "Infrastruktura i Środowisko". Władze lokalne i wojewódzkie rozpoczną teraz prace nad projektami przebudowy drogi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.