Facebook Google+ Twitter

Drogi są przejezdne, miejscami bardzo śliskie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-23 15:49

W środę wszystkie drogi krajowe w Polsce są przejezdne - zapewniła Renata Sadowska, dyżurna punktu informacji drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na drogach jest jednak bardzo ślisko. Na północnym wschodzie kraju pada marznący deszcz, powodujący gołoledź. Na pozostałym obszarze w tej chwili pada deszcz, który w ciągu dnia może przechodzić w deszcz ze śniegiem.

Lokalnych gołoledzi możemy spodziewać się w na drogach Warmii i Mazur. W województwie warmińsko-mazurskim drogi numer 16, 58, 63 i 65 miejscami są śliskie. Najgorzej jest jednak na drogach wojewódzkich i bocznych trasach, gdzie częściej natrafimy na pośniegowe błoto i zajeżdżoną warstwę śniegu. Dodatkowo jazdę w regionie utrudniają mgły i zamglenia. Lokalnie może padać marznący deszcz.

W woj. zachodniopomorskim na drogach numer 3, 10 i 20 zalega błoto pośniegowe. Na tych trasach cały czas pracują pługi i solarki. Drogowcy apelują do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.