Facebook Google+ Twitter

Drogi są przejezdne. Najciężej jest na północy kraju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-31 08:18

Najcięższe warunki do jazdy panują w północnej Polsce. Na zachód od linii Wrocław-Warszawa-Białystok występują utrudnienia w ruchu, natomiast w kierunku wschodnim nawierzchnie dróg są czarne - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W województwie pomorskim mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.

Fotografia ilustracyjna / Fot. Andrzej Grygiel PAPNa Warmii i Mazurach warunki drogowe są trudne, ale wszystkie trasy są przejezdne. Wiatr nawiewa jeszcze miejscami śnieg na drogi. W zachodniej i północnej części regionu, na głównych trasach leży błoto pośniegowe. Tak jest między innymi na drodze 51 z Olsztyna do Bezledów, na trasie 22 Grzechotki-Chruściel i na odcinku "15" z Brzozia Lubawskiego do Ostródy - informuje Anna Chrzanowska z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W centrum i na wschodzie województwa główne drogi są w większości czarne i mokre, jedynie miejscami leży błoto pośniegowe. Po głównych trasach jeżdżą w regionie 54 pługi i piaskarki. Najgorzej jest na bocznych i lokalnych drogach. Tam możemy spodziewać się nawet grubej warstwy śniegu i oblodzonych nawierzchni.

Wszystkie drogi, zarówno krajowe jak i wojewódzkie na Lubelszczyźnie są przejezdne. Nawierzchnie są czarne i mokre, ale miejscami może występować błoto pośniegowe, a na drogach wojewódzkich także warstwa zajeżdżonego śniegu. Lokalnie może być ślisko, stąd apel do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków jazdy. Na lubelskich drogach pracuje 25 piaskarek i 17 solarek. Temperatura waha się na Lubelszczyźnie od minus 7 stopni na północy regionu do minus dwóch na południu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 31.01.2010 22:38

Chciałbym tylko żeby osoba odpowiedzialna za stan dróg musiała by się przejechać dwa razy dziennie trasą Białystok-Warszawa-Białystok. Ciekawe ile siwych włosów by przybyło? Krótkowzroczność nie dziwi - http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100129/BIALYSTOK/505816606

Komentarz został ukrytyrozwiń

U nas w Łosicach też nie jest lekko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.