Facebook Google+ Twitter

Drogi Tuska i Rokity rozchodzą się. Czy PO grozi rozłam?

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-08-18 18:55

PO czeka kolejna poważna próba spójności. Po tym, jak Donald Tusk oficjalnie ogłosił, że zamierza zrezygnować z funkcji przewodniczącego klubu, do schedy po nim aspiruje dwóch kandydatów, którzy stoją po różnych stronach barykady.

fot. Dziennik Zachodni W odejściu Tuska ze stanowiska szefa klubu nie ma żadnej sensacji – w tej chwili skupi się on wyłącznie na pracy partyjnej. Jego naturalnym następcą powinien zostać Jan Rokita, ale nie jest wykluczone, że szyki pokrzyżuje mu poseł Bogdan Zdrojewski z Wrocławia, obok Grzegorza Schetyny jeden z najbardziej zaufanych współpracowników Donalda Tuska.

Od kilku miesięcy publiczną tajemnicą jest, że drogi Rokity i Tuska coraz bardziej się rozchodzą. – Jasio po prostu zdążył do siebie zrazić większość naszego klubu, bo bywa arogancki i nieprzyjemny. Zachowuje się tak, jakby pozjadał wszystkie rozumy – mówi jedna ze śląskich posłanek Platformy.

Tusk nie chce, by Rokita został szefem klubu z obawy, że może on rozbić i skonfliktować reprezentację parlamentarną Platformy. Stawia na Zdrojewskiego.

Ten wybór będzie miał dla Platformy bardzo duże znaczenie, bo szef klubu staje się niemal automatycznie drugą osobą w partii. Niektórym posłom PO nie podoba się, że Tusk ingeruje w kandydatury na prezydentów dużych miast, inni mają do niego żal, że nie potrafił porozumieć się z PiS i w wystąpieniach publicznych jest mniej wyrazisty niż Jarosław Kaczyński.

Na czele cichej opozycji wobec Tuska stoi właśnie Rokita, który świetnie wypada w publicznych potyczkach słownych, a teraz stanął na czele partyjnego 19-osobowego "gabinetu cieni", który w najbliższym czasie ma ruszyć w Polskę, by prowadzić samorządową kampanię wyborczą.

(wit) - Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Widać że Rokita żle czuje się w PO. Powinien odejść i załozyć własny klub parlamentarny ewentualnie koło

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.