Facebook Google+ Twitter

Drogowcy! Kiedy ten remont się skończy?

Zwężenie drogi na granicy między Sosnowcem a Katowicami od kilku lat utrudnia jazdę kierowcom i powoduje powstawanie ogromnych korków.

Samochody stojące w korku / Fot. mgCodziennie mieszkańcy Zagłębia (m.in. Będzina, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca) pracujący bądź studiujący w Katowicach muszą stać w ogromnym korku. Wszystkiemu winne zwężenie drogi (E86) między tabliczkami z nazwami miast Sosnowiec – Katowice.

Największy korek tworzy się, kiedy zagłębiacy jadą do i z Katowic, czyli w godzinach od 7 do 8.30 oraz od 16 do 18. Każdy kierowca musi odstać swoje w korku. Trwa to od 20 minut do godziny.

Naprawa trasy trwa już kilka lat i nikt do końca nie wie ile jeszcze może się przeciągnąć. Zamiast trzema, czterema pasami, można jeździć dwoma. Od kilku lat zmieniają się jedynie pasy, którymi można przejechać oraz żółte linie, które wyznaczają drogę. Linie te wciąż są zamalowywane i malowane od nowa. Na feralnym odcinku jest już ich tyle, że niekiedy nie wiadomo, którędy należy jechać...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Polska rzeczywistość

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja się nie dziwię, że praca trwa i trwa, skoro ilekroć się tamtędy przejeżdża - maszyny stoją, a robotników nie widać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.