Facebook Google+ Twitter

Drogowe problemy łodzian

Łódź – miasto położone w centralnej części Polski, drugie, co do wielkości w kraju. Miasto, do którego w każdy poniedziałek oraz każdy piątek napływają dziesiątki tysięcy studentów. Tutaj ruch powinien być uporządkowany jak w zegarku. Powinien, ale jest inaczej.

Rozkopana Łódź

Olbrzymie remonty w Łodzi trwają już od czerwca bieżącego roku. Najpierw ulica Piłsudskiego, potem Piotrkowska. Przez moment w tym mieście nie działały dwie główne linie tramwajowe. To prawda, że były wakacje, dzieci nie chodziły do szkoły, a studenci w dużej mierze powrócili do rodzinnych miejscowości. Jednak zupełnie zapomniano o mieszkańcach Łodzi, którzy pracują i musieli poruszać się zastępczymi liniami komunikacyjnymi. W mieście remont trwa nadal; rozkopana jest w dalszym ciągu ulica Piotrkowska oraz Narutowicza, Kościuszki, Mickiewicza, Pabianicka i Zgierska. Niewiele jest już chyba linii tramwajowych, które nie zmieniały swoich tras. - Remonty na drogach powodują duże korki, ciężko się dostać z jednego końca miasta na drugi, podróżować po mieście – mówi Oliwia Błachowicz, mieszkanka Łodzi.

Rozkopana droga do Łodzi

Mało tego, że ruch komunikacyjny w mieście jest utrudniony, to jednoczesny remont drogi E1, prowadzącej do Łodzi, nie ułatwia życia dojeżdżającym. Podobnie zresztą jak trasa kolejowa, od stacji Koluszki. Obecnie nie ma pociągu, który jadąc z tamtego kierunku nie uległby opóźnieniu. Trwająca niegdyś godzinę podróż do stolicy dziś zajmuje trzy, mimo że jedzie się szybkim i nowoczesnym pociągiem.

Unijne pieniądze

To zrozumiałe, że remonty cieszą i podbudowują na duchu - widać, że coś w tym kraju się zmienia. To bardzo dobrze, że nasi przywódcy uczą się wykorzystywać unijne fundusze. – Cieszę się, że taka inwestycja powstaje w Łodzi. Tory, bowiem wymagały wymiany. Komfort jazdy tramwajem po wypaczonych torach jest raczej kiepski – komentuje Oliwia. Mnie osobiście jedynie zastanawia fakt, czy to wszystko musi odbywać się w tym samym czasie?. Czyżby goniły nas terminy i robimy to wszystko na ostatnią chwilę? Jeśli tak to nie wróżę nic dobrego. Jeśli nie natomiast to wielkie brawa dla rządzących za wzorową organizację roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mam nadzieję Pani Aniu że problemy z komunikacją, kiedyś ustapią w Łodzi.. Fajny tekst:) Może dotrze do świadomości tych co remontuja m.in.: ul. Traktorową jadąc dzisiaj prawie nie urwałem na niej zawieszenia! Drugi artykuł z tego cyklu powinien nosić tytuł "MYŚLCIE LUDZIE NIM KOPAĆ ZACZNIECIE"

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Ale czy ten materiał nie powinien się ukazać w dziale "Wydarzenia"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.